Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 6 Vendégek van a témában

Laca012

#1900
Idézetet írta: willow Dátum május 21, 2017, 11:00:52 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Laca012 Dátum május 21, 2017, 10:42:28 DÉLELŐTT
Idézetet írta: willow Dátum május 21, 2017, 09:48:00 DÉLELŐTT
Vegán mester. Tőled kérdezném, mert kiváncsi vagyok a véleményedre. Nos. Ha most kezdenél bányászni, de a tudásod már meglenne hozzá, mint ahogy már meg is van, mit, hogyan csinálnál. Mire kell legfőképpen odafigyelni? Mik a buktatók szoftver, és hardver területén? Milyen riget épitenél, és miért? Milyen poolt használnál, és miért? Milyen pénzkezelési technikát használnál? Mit csinálnál másképpen , és miért? Stb. Várom megtisztelő válaszodat.

Tehát "Vegán Mester" Tessék eldobni kapát-kaszát és megírni egy updated tutorialt a hardvervásárlástól a finomhangoláson át a bányászott kriptó készpénzé tételéig....
Egy kb olyan "user manualt", amit a mosógép mellé adnak, az utolsó oldalon a gyakori hibákkal, pl "ha nem megy, nézd meg be van-e dugva a konnektorba, vagy a mosógép ajtaja be van e csukva rendesen..stb"

Hát komolyan mondom behalok nektek... ;D ;D

Kedves Barátom. Nem neked irtam. Ha akar válaszol, ha nem akar nem válaszol. Ha csak részlegesen válaszol akkor azt köszönöm meg. Ha mindenre, akkor azt. Ha semmire, akkor azt is elfogadom. Nem vagyok ostoba, hogy azt higgyem, hogy van ingyen ebéd. Azonban kérek mindenkit, hogy a flegma megjegyzéseitől tartózkodjon. Néha én is elkövetem ezt a hibát, és nem érzem magam büszkének tőle.

Te sem gondolod komolyan, hogy "ilyen" kérdésre (szándékosan nem minősítem) lehet érdemben válaszolni.. Ezek után meg ha valaki hanyattesik ettől a kérdéstől akkor megsértődünk. Nem tudom mi a szakmád, (gondolom van) de lusta vagyok iskolába járni, információt gyűjteni, pláne időt tölteni utánaolvasással, úgyhogy csinálnál nekem egy leírást a te szakmádról ezekkel a pontokkal amiket te kérsz? (mit hogyan mivel...)
Köszi..

willow

Idézetet írta: Laca012 Dátum május 21, 2017, 11:16:26 DÉLELŐTT
Idézetet írta: willow Dátum május 21, 2017, 11:00:52 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Laca012 Dátum május 21, 2017, 10:42:28 DÉLELŐTT
Idézetet írta: willow Dátum május 21, 2017, 09:48:00 DÉLELŐTT
Vegán mester. Tőled kérdezném, mert kiváncsi vagyok a véleményedre. Nos. Ha most kezdenél bányászni, de a tudásod már meglenne hozzá, mint ahogy már meg is van, mit, hogyan csinálnál. Mire kell legfőképpen odafigyelni? Mik a buktatók szoftver, és hardver területén? Milyen riget épitenél, és miért? Milyen poolt használnál, és miért? Milyen pénzkezelési technikát használnál? Mit csinálnál másképpen , és miért? Stb. Várom megtisztelő válaszodat.

Tehát "Vegán Mester" Tessék eldobni kapát-kaszát és megírni egy updated tutorialt a hardvervásárlástól a finomhangoláson át a bányászott kriptó készpénzé tételéig....
Egy kb olyan "user manualt", amit a mosógép mellé adnak, az utolsó oldalon a gyakori hibákkal, pl "ha nem megy, nézd meg be van-e dugva a konnektorba, vagy a mosógép ajtaja be van e csukva rendesen..stb"

Hát komolyan mondom behalok nektek... ;D ;D

Kedves Barátom. Nem neked irtam. Ha akar válaszol, ha nem akar nem válaszol. Ha csak részlegesen válaszol akkor azt köszönöm meg. Ha mindenre, akkor azt. Ha semmire, akkor azt is elfogadom. Nem vagyok ostoba, hogy azt higgyem, hogy van ingyen ebéd. Azonban kérek mindenkit, hogy a flegma megjegyzéseitől tartózkodjon. Néha én is elkövetem ezt a hibát, és nem érzem magam büszkének tőle.

Te sem gondolod komolyan, hogy "ilyen" kérdésre (szándékosan nem minősítem) lehet érdemben válaszolni.. Ezek után meg ha valaki hanyattesik ettől a kérdéstől akkor megsértődünk. Nem tudom mi a szakmád, (gondolom van) de lusta vagyok iskolába járni, információt gyűjteni, pláne időt tölteni utánaolvasással, úgyhogy csinálnál nekem egy leírást a te szakmádról ezekkel a pontokkal amiket te kérsz? (mit hogyan mivel...)
Köszi..

Kedves Barátom. Nincs szakmám. Egyszerű kubikos vagyok.Irni, és olvasni is csak 50-éves koromra tanultam meg. Igen, és szeretném készen kapni a tudást, már ha valaki hajlandó erre. Én tőled nem várom el, hogy segits. Bocs, de bunkó a modorod.

Karcsi papa

Idézetet írta: bbarna Dátum május 21, 2017, 11:06:07 DÉLELŐTT
Karcsi papa!
Nincs kedved indítani egy tecső csatornát a kereskedésről?
Nagyon népszerű lenne ;)
Ha nem tolakodó a kérdésem, Te melyik megye?

Az a baj a gépem még nem alkalmas egész napos streamre ha összejön akkor majd ott lesz lehetőség mindenre addig marad az itt megszokott elemzések hada! Veszprém megye, Sümegtől pár kilométerre!
Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!

Laca012

#1903
Idézetet írta: willow Dátum május 21, 2017, 11:52:55 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Laca012 Dátum május 21, 2017, 11:16:26 DÉLELŐTT
Idézetet írta: willow Dátum május 21, 2017, 11:00:52 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Laca012 Dátum május 21, 2017, 10:42:28 DÉLELŐTT
Idézetet írta: willow Dátum május 21, 2017, 09:48:00 DÉLELŐTT
Vegán mester. Tőled kérdezném, mert kiváncsi vagyok a véleményedre. Nos. Ha most kezdenél bányászni, de a tudásod már meglenne hozzá, mint ahogy már meg is van, mit, hogyan csinálnál. Mire kell legfőképpen odafigyelni? Mik a buktatók szoftver, és hardver területén? Milyen riget épitenél, és miért? Milyen poolt használnál, és miért? Milyen pénzkezelési technikát használnál? Mit csinálnál másképpen , és miért? Stb. Várom megtisztelő válaszodat.

Tehát "Vegán Mester" Tessék eldobni kapát-kaszát és megírni egy updated tutorialt a hardvervásárlástól a finomhangoláson át a bányászott kriptó készpénzé tételéig....
Egy kb olyan "user manualt", amit a mosógép mellé adnak, az utolsó oldalon a gyakori hibákkal, pl "ha nem megy, nézd meg be van-e dugva a konnektorba, vagy a mosógép ajtaja be van e csukva rendesen..stb"

Hát komolyan mondom behalok nektek... ;D ;D

Kedves Barátom. Nem neked irtam. Ha akar válaszol, ha nem akar nem válaszol. Ha csak részlegesen válaszol akkor azt köszönöm meg. Ha mindenre, akkor azt. Ha semmire, akkor azt is elfogadom. Nem vagyok ostoba, hogy azt higgyem, hogy van ingyen ebéd. Azonban kérek mindenkit, hogy a flegma megjegyzéseitől tartózkodjon. Néha én is elkövetem ezt a hibát, és nem érzem magam büszkének tőle.

Te sem gondolod komolyan, hogy "ilyen" kérdésre (szándékosan nem minősítem) lehet érdemben válaszolni.. Ezek után meg ha valaki hanyattesik ettől a kérdéstől akkor megsértődünk. Nem tudom mi a szakmád, (gondolom van) de lusta vagyok iskolába járni, információt gyűjteni, pláne időt tölteni utánaolvasással, úgyhogy csinálnál nekem egy leírást a te szakmádról ezekkel a pontokkal amiket te kérsz? (mit hogyan mivel...)
Köszi..

Kedves Barátom. Nincs szakmám. Egyszerű kubikos vagyok.Irni, és olvasni is csak 50-éves koromra tanultam meg. Igen, és szeretném készen kapni a tudást, már ha valaki hajlandó erre. Én tőled nem várom el, hogy segits. Bocs, de bunkó a modorod.

Ok. A kubikus is szakma, még ha nem is feltétlenül iskolában tanítják. És baromira fontos milyen ásót, lapátot, csákányt stb használsz, hogyan fogod és használod őket, hogy anélkül hogy 2nap alatt táppénzre küld magad a lehető legjobban kihasználva a fizikai energiádat végezd a munkád.
Attól, hogy egyszerű becsületes emberek végzik, nem azt jelenti, hogy nem szakma. Aki nem csinálta talán azt hiszi, de én csináltam, még ha kamasz voltam is abban az időben, tehát tudom miről beszélek.

Azt kell elfogadni, hogy a szakmákat nem lehet egy hozzászólásnyi szöveggel megtanítani.

Sokan próbálják létrehozni az általad is áhított "használati útmutatót", de ez nem véletlenül húzódik és készül (ha készül) ilyen lassan.
A tartalomjegyzék már megvan:
http://www.szekelyvegan.info/forum/index.php?topic=4387.msg18795#msg18795

Ha több ember dolgozik rajta és mégis ilyen lassan és nyögve készül, csak szimplán fogadd el, hogy Vegán Robi sem azért nem írta le eddig egyetlen hozzászólásban, mert lusta és rejtegeti az információkat, hanem azért mert ezt a rengeteg információt ilyen egyszerűen nem lehetséges leírni egy válasz hozzászólásban.

De ez egy hatalmas munka, még ha nem is érted és ezért bunkózol le. (Ha pl. Vegán vagy hasonló mondaná, elgondolkodnék, de így nincs jelentősége, mert nem a te hibád, hogy nem tudod mit beszélsz)
Szóval csak kérlek fogadd el, amit szeretnél az nagyobb és összetettebb dolog mint amit lehetséges ilyen egyszerűen megoldani és leírni.
Ne húzd fel magad, nem a te hibád, nem születik minden ember ugyanazon adottságokkal, van aki ebben jobb, van aki abban, mindenkiben van valami amit jobban tud mint más, biztos hogy te is tudsz valamit amit mi nem.. ;)

Szerk.
Egyèbkènt ahogy elnèzem te lehetsz az aki egy hozzàszòlàsban leírhatod nekünk hogyan mivel kereskedjünk a forexen ès egyèb helyeken. Gondolom ha harminc ève csinàlod akkor nem esik nehezedre egy hozzàszòlàsban leìrni nekünk hogy kezdjünk hozzà, mire figyeljünk... ;)

http://www.szekelyvegan.info/forum/index.php?topic=65.msg18962#msg18962
Bàr itt azt írtad utàlod a hazudozó embereket..., elèbb meg azt, hogy 50èvesen tanultàl meg írni olvasni.. Akkor nem tudom hogyan kereskedtèl ha most 55vagy és 5 ève mèg nem tudtàl olvasni..  ;D ;D


Ha esetleg kérhetnék egy moderátort és ti is úgy gondolnátok ezt a pár hozzászólást át lehetne tenni a "dühöngőbe". Köszi.




bbarna

Idézetet írta: Karcsi papa Dátum május 21, 2017, 12:07:37 DÉLUTÁN
Idézetet írta: bbarna Dátum május 21, 2017, 11:06:07 DÉLELŐTT
Karcsi papa!
Nincs kedved indítani egy tecső csatornát a kereskedésről?
Nagyon népszerű lenne ;)
Ha nem tolakodó a kérdésem, Te melyik megye?

Az a baj a gépem még nem alkalmas egész napos streamre ha összejön akkor majd ott lesz lehetőség mindenre addig marad az itt megszokott elemzések hada! Veszprém megye, Sümegtől pár kilométerre!

Köszönöm válaszod. Devecserben voltam katona (74-76), jó régen. Szép vidék!
Asrock H81M-VG4 G3250 procival besegítene a gyorsabb stream-re?

peter1300

Sziasztok!

Egy gyors kérdés Hozzátok!

Mi történik akkor, ha felflashelünk egy "rossz" biost? Teszem azt, 2200 órajellel, amit már nem bír és a Windowsban már kifagyna. Mi fog történni ekkor?

(Nem szeretném megpróbálni, csak szeretném tudni a következményeket.. :))  ::)

janixwow

Idézetet írta: peter1300 Dátum május 21, 2017, 02:13:36 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Egy gyors kérdés Hozzátok!

Mi történik akkor, ha felflashelünk egy "rossz" biost? Teszem azt, 2200 órajellel, amit már nem bír és a Windowsban már kifagyna. Mi fog történni ekkor?

(Nem szeretném megpróbálni, csak szeretném tudni a következményeket.. :))  ::)

Mivel az alap clock 300mhz Core+Memory-nál is ha azt nem bántod, akkor mindig el fog indulni annyira, hogy megflasheld. Elméletben, de hát szokásuk megbrickelödni. Én csak akkor BIOS-olnám meg ilyen értékekre ha mondjuk elötte már ment 48 órát hiba mentesen ilyen órajelen.
Sőrt elfogadok:

Burst: BURST-K72B-G6H2-FP9E-482BU

reloopbenny

Sziasztok olyan gondom van hogy Gigabyte Z170X Gaming 3 alaplap HyperX Rammal és egy xfx 470-essel se kép se hang biost sem mutat semmi kép csak pörögnek a ventik! ATX és 4+4 pin csatlakoztatva! Mi lehet a gond? Esetleg valaki? :-\
UI:Kártya nélkül sem ad képet! Se bios Se semmi, már cmos resetet is probáltam de semmi :(

peter1300

Idézetet írta: janixwow Dátum május 21, 2017, 02:20:32 DÉLUTÁN
Idézetet írta: peter1300 Dátum május 21, 2017, 02:13:36 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Egy gyors kérdés Hozzátok!

Mi történik akkor, ha felflashelünk egy "rossz" biost? Teszem azt, 2200 órajellel, amit már nem bír és a Windowsban már kifagyna. Mi fog történni ekkor?

(Nem szeretném megpróbálni, csak szeretném tudni a következményeket.. :))  ::)

Mivel az alap clock 300mhz Core+Memory-nál is ha azt nem bántod, akkor mindig el fog indulni annyira, hogy megflasheld. Elméletben, de hát szokásuk megbrickelödni. Én csak akkor BIOS-olnám meg ilyen értékekre ha mondjuk elötte már ment 48 órát hiba mentesen ilyen órajelen.


Erre nem gondoltam.  ;D  :-[ Köszönöm!

bbarna

Idézetet írta: reloopbenny Dátum május 21, 2017, 02:37:55 DÉLUTÁN
Sziasztok olyan gondom van hogy Gigabyte Z170X Gaming 3 alaplap HyperX Rammal és egy xfx 470-essel se kép se hang biost sem mutat semmi kép csak pörögnek a ventik! ATX és 4+4 pin csatlakoztatva! Mi lehet a gond? Esetleg valaki? :-\
UI:Kártya nélkül sem ad képet! Se bios Se semmi, már cmos resetet is probáltam de semmi :(

A biza halott valószínű.
Érdeklődj a prohardware BGA-sok https://prohardver.hu/tema/bga-zok_rework-osok_szakmai_topic-ja/hsz_16451-16500.html#msg16480

drizzt_do_urden

Idézetet írta: reloopbenny Dátum május 21, 2017, 02:37:55 DÉLUTÁN
Sziasztok olyan gondom van hogy Gigabyte Z170X Gaming 3 alaplap HyperX Rammal és egy xfx 470-essel se kép se hang biost sem mutat semmi kép csak pörögnek a ventik! ATX és 4+4 pin csatlakoztatva! Mi lehet a gond? Esetleg valaki? :-\
UI:Kártya nélkül sem ad képet! Se bios Se semmi, már cmos resetet is probáltam de semmi :(

milyen processzor. megtortenhet hogy nem ismeri fel a processzort tul regi a bios. probald egy regebbi ugyanolyan socketes processzorral inditani bios frissites es majd felismeri az ujjat is...

reloopbenny

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum május 21, 2017, 03:14:53 DÉLUTÁN
Idézetet írta: reloopbenny Dátum május 21, 2017, 02:37:55 DÉLUTÁN
Sziasztok olyan gondom van hogy Gigabyte Z170X Gaming 3 alaplap HyperX Rammal és egy xfx 470-essel se kép se hang biost sem mutat semmi kép csak pörögnek a ventik! ATX és 4+4 pin csatlakoztatva! Mi lehet a gond? Esetleg valaki? :-\
UI:Kártya nélkül sem ad képet! Se bios Se semmi, már cmos resetet is probáltam de semmi :(

milyen processzor. megtortenhet hogy nem ismeri fel a processzort tul regi a bios. probald egy regebbi ugyanolyan socketes processzorral inditani bios frissites es majd felismeri az ujjat is...
Idézetet írta: bbarna Dátum május 21, 2017, 03:06:35 DÉLUTÁN
Idézetet írta: reloopbenny Dátum május 21, 2017, 02:37:55 DÉLUTÁN
Sziasztok olyan gondom van hogy Gigabyte Z170X Gaming 3 alaplap HyperX Rammal és egy xfx 470-essel se kép se hang biost sem mutat semmi kép csak pörögnek a ventik! ATX és 4+4 pin csatlakoztatva! Mi lehet a gond? Esetleg valaki? :-\
UI:Kártya nélkül sem ad képet! Se bios Se semmi, már cmos resetet is probáltam de semmi :(

A biza halott valószínű.
Érdeklődj a prohardware BGA-sok https://prohardver.hu/tema/bga-zok_rework-osok_szakmai_topic-ja/hsz_16451-16500.html#msg16480

3 db ugyan ilyennel probaltuk 3 kulonbozo alaplapot!
i3 7350K van benne!

drizzt_do_urden

regi celeron processzorod nincs? 1151-es? en arra szavazok a proceszorra. miutan majd biost frissitesz fog menni az uj is. de eleg gyengen adod az infot ennyibol amit te iryal nehez megitelni mi lehet...

reloopbenny

Semmi képet nem ad semmit ha ram sincs benne akkor is ugyan ezt csinálja szóval sanszos hogy a procit nem ismeri fel! Megprobálok kukázni egy másik procit!

bbarna

1151-es alaplapon BIOS-t kell frissíteni , amikor az alaplap kezeli a 7. generációs procikat is?
Kívánom, hogy így legyen, de nagyon érdekes gyártói hozzá állás lenne.

drizzt_do_urden

a pro carbon alaplapokkal ugyanez a baj. a gyari biosaval peldaul a kabylake processzort mar nem ismeri fel. szoval nagy az eselye hogy ugyanaz van a gigabytenal is. nem kell olyan negatovan hozzaallni. eloszor merits ki minden alternativat es azutan jelentsd ki hogy kiegett az alaplap!

bbarna

Egy szóval nem mondtam, hogy kiégett, viszont ha nem BIOS bajos, akkor nézzük csak... proci foglalat, tápkör, vmi integrált cucc(lan, audio, "déli" híd... stb.) miatt nem engedi elindulni a self teszt.

reloopbenny

Ami most benne van az is KabyLake szoval valoszinu ez a hiba oka!

Gaabeesz

Udv.

Nem igazan tudok donteni, hogy milyen rendszert rakjak ossze.
Egy 6 vga-s rig-et szeretnék kezdesnek, ETH banyaszatra.

Elegge keszlethianyosak a VGA-k.
Kb 580 8gb amit viszonylag hamar betudnék szerezni.

Olvastam olyat is, hogy azert nem àrt 16gb ram, olyat is hogy 4gb is eleg.
Ugyanez ssd es hdd teren. Ezt-is azt is olvastam.

Egy asus h170 pro gaming lapot neztem ki. Ez okes lehet?
Cpu mi kellene hozza, hogy a legjobb teljesitmenyt hozza?

Tapot egy Corsair Rm1000i/t szeretnék, ha esetleg kaphato lesz.
Ez igy rendben lehet?

Koszi

johnypapa

sziasztok kérdés
tapasztalt már valaki ilyet, ujraindítás után a 3 kártyás rigből a harmadik kártyát nem látja a windows
se patchelt driverrel, se simával, egyenként minden kártya jó, 2 kártya együtt jó, harmadikat rádugva a windows indulásáig áram alatt van, bebootolás után a 3-ik kártya lekapcsol, még áram sincs benne. mi a túrótól van ez?
pl ha claymore-ban a 3 kártyára meg vannak adva a feszültség és gyorsaság adatok a kártya áram alá kerül, de a windows nem látja,
Win 10, sapphire rx570 nitro+, calymore 9.3