Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 8 Vendégek van a témában

nmaxima

Sziasztok,
Van olyan itt aki vállal személyes okitást bányagépek terén (Szabolcs-hajdú megyéből) szeretnék belefogni, de mielőtt megtenném szeretném a saját szememmel látni, hogy működik ez az egész (nem a konfigurációra értem, azt össze tudom állítani, inkább programok, beállítások (kifizetések valóssága/hogyana érdekel)
Én annyira kezdő vagyok, hogy még most akarom össze állítani az első bányagépet, és az lenne a ?-Em, hogy jelenleg ahogy nézem a videó kari árakat..(eléggé elszálltak) , egy 6 kártyás rig többe kerül, mint egy pl :antminer s9 (várni kell rá, de jelenleg 1242$) meg lehet rendelni, Vegán videóját láttam anno még dupla áron volt a gép (gyermekbetegségekkel küzdött, nemtudom mi a jelenlegi helyzet) itthon valaki használ/bányászik ilyennel?
Segítségeteket előre is köszönöm, e-mailben , ha valaki van a környéken és szán rám időt, hogy megmutatja hogyan is érdemes ezt csinálni, természetesen (nem kérem ingyen) meghálálnám segítségét/idejét.
Üdv,

somogyi betyár

#1941
ASIC specifikus, csak bitcoin algo(ka)t tudsz vele bányászni. Szerintem felejtős.
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

janixwow

Idézetet írta: AGS2014 Dátum május 22, 2017, 10:56:54 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Kb. egy hónapja írtam először a fórumba. Akkor nagyon sok segítséget kaptam a kezdeti kérdéseimben(köszönöm). Most újra lenne egy érdekes,de még mindig kezdő kategóriás kérdésem.

Az előzmény:
Nem spóroltam....próbáltam a legjobb logikai szerinti kornak megfelelő konstrukciót összerakni, igy kettő darab 750W EVGA supernova G2 (gold80)-at vettem, így összesen 1500, GOLD80-as wattom van az első rig-emben. A riget kézzel építettem, aluminium profilokból, ott is belelett rakva az idő, nincs benne hulladék anyag. xfx rx480-akat (4gb) vettem és alap lap 7pci, így rögtön egy 7 kártyás riggel indulok hogy adjunk a korszerűségnek.
Alapvetően bányász témában azt gondoltam hogy bányászon kívül másnak úgysem fogok adni a szavára. Egészen addig amíg az alaplappal nem lett egy kis gebasz építésközben és úgy jutottam el az egyik nagy budapesti számítástechnikai üzletlánc szervizébe. Ahol egyből jött a kérdés....bányászás lesz? Gondoltam, mi van ebben?....így megmondtam, hogy igen, ez a terv.
Majd bóklászik a csóka és rámutat egy papír halomra, hogy látom?...mondja...az csak azoknak a kártyáknak a szervizes munkalapja, amit bányászástól égettek ki a kollégák. Majd gyorsan hozzá tette hogy nem megfelelő beállítások melletti bányászástól. Elmondtam még hogy a java része a vásárlástól számított egy éven belül, néhány hónap alatt náluk kötött ki. Igen én is láttam Robi videóját, amiben egy kártyát elégetett és mint utólag kiderült nem megfelelő beállítások miatt, de az jutott eszembe hogy 30 kártyából 1 beleférhet tanulópénz gyanánt. Ilyen apparátusnál  ekkora veszteség, abszolút tolerálható mennyiség. Arra a szervizes csóka nem tért ki hogy a bányászásra vásárolt kártyák hány %-a égett el és köt ki náluk a szervizben, de egy elég jelentős halom papírra mutogatott. Továbbá hozzá tette hogy a bányászásból eredő kártya elégés garanciális szempontból is aggályos lévén a kártyákat nem bányászásra találták ki, így valahol megvalósul a nem rendeltetésszerű használat (nem az én szavaim)....végig nézve az eddigi költségeimet tudván hogy még az első rignél tartok, még az is csak készül, talán a hétvégén már tud bányászni, és még nagyon bizonytalan vagyok a technikai tudásomban, most kezdek ráébredni, hogy nem babra megy a játék. Eddig abban voltam hogy windows 10 felrak, jó bios settingsel, kártyák megflashel figyel az 1500 hz-re és kész! Most ezt már egy kicsit (sokkal)komolyabban elő akarom készíteni.

Summa summarum: az egyetlen ember típus aki kicsit eltudott bizonytalanítani, az megtette, a nagy forgalmú számtech bolthálózat szervizese.
Nem akarom elfüstölni a kártyákat, de nem akarok nyugger tempójú hash rate-t sem.Hol a középút? A hosszútávú szemlélet módot nagyon sikerült itt belém verni, ehhez tartozik, hogy nem akarom elégetni a kártyákat. Nem apu adta a pénzt. Sok munkaórát kellett elviselnem, hogy olyan megtakarítással bírjak, amiből egy ilyen riget tudtam építeni, nem akarom rutintalanság miatt elkotyavetyélni. Ugyanakkor örülnék, ha olyan is hozzászólna akinek Robihoz hasonlóan már sikerült kártyát elégetnie, kíváncsi vagyok milyen szerviz/garancia tapasztalatai vannak.

Tudni kell hol a határ a kártyánál, és nem egyből BIOS-ba betolni neki a 2200Mhz-et a memory frec-re. És tudni kell hol a határ, ha egy kártya mindenki szerint 27 Mh/s-t tudd akkor 26,7-nél nem kell probálni 27,5-re húzni.
Én a boltból hoztam haza rossz HDD-t és 1,5 hete várok a szervízre, soha 1x nem használtam. Sztem ebből lehet következtetni egy szénné füstölt kártyára milyen garancia ügyintézés jár.
Sőrt elfogadok:

Burst: BURST-K72B-G6H2-FP9E-482BU

peter1300

#1943
Idézetet írta: AGS2014 Dátum május 22, 2017, 10:56:54 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Kb. egy hónapja írtam először a fórumba. Akkor nagyon sok segítséget kaptam a kezdeti kérdéseimben(köszönöm). Most újra lenne egy érdekes,de még mindig kezdő kategóriás kérdésem.

Az előzmény:
Nem spóroltam....próbáltam a legjobb logikai szerinti kornak megfelelő konstrukciót összerakni, igy kettő darab 750W EVGA supernova G2 (gold80)-at vettem, így összesen 1500, GOLD80-as wattom van az első rig-emben. A riget kézzel építettem, aluminium profilokból, ott is belelett rakva az idő, nincs benne hulladék anyag. xfx rx480-akat (4gb) vettem és alap lap 7pci, így rögtön egy 7 kártyás riggel indulok hogy adjunk a korszerűségnek.
Alapvetően bányász témában azt gondoltam hogy bányászon kívül másnak úgysem fogok adni a szavára. Egészen addig amíg az alaplappal nem lett egy kis gebasz építésközben és úgy jutottam el az egyik nagy budapesti számítástechnikai üzletlánc szervizébe. Ahol egyből jött a kérdés....bányászás lesz? Gondoltam, mi van ebben?....így megmondtam, hogy igen, ez a terv.
Majd bóklászik a csóka és rámutat egy papír halomra, hogy látom?...mondja...az csak azoknak a kártyáknak a szervizes munkalapja, amit bányászástól égettek ki a kollégák. Majd gyorsan hozzá tette hogy nem megfelelő beállítások melletti bányászástól. Elmondtam még hogy a java része a vásárlástól számított egy éven belül, néhány hónap alatt náluk kötött ki. Igen én is láttam Robi videóját, amiben egy kártyát elégetett és mint utólag kiderült nem megfelelő beállítások miatt, de az jutott eszembe hogy 30 kártyából 1 beleférhet tanulópénz gyanánt. Ilyen apparátusnál  ekkora veszteség, abszolút tolerálható mennyiség. Arra a szervizes csóka nem tért ki hogy a bányászásra vásárolt kártyák hány %-a égett el és köt ki náluk a szervizben, de egy elég jelentős halom papírra mutogatott. Továbbá hozzá tette hogy a bányászásból eredő kártya elégés garanciális szempontból is aggályos lévén a kártyákat nem bányászásra találták ki, így valahol megvalósul a nem rendeltetésszerű használat (nem az én szavaim)....végig nézve az eddigi költségeimet tudván hogy még az első rignél tartok, még az is csak készül, talán a hétvégén már tud bányászni, és még nagyon bizonytalan vagyok a technikai tudásomban, most kezdek ráébredni, hogy nem babra megy a játék. Eddig abban voltam hogy windows 10 felrak, jó bios settingsel, kártyák megflashel figyel az 1500 hz-re és kész! Most ezt már egy kicsit (sokkal)komolyabban elő akarom készíteni.

Summa summarum: az egyetlen ember típus aki kicsit eltudott bizonytalanítani, az megtette, a nagy forgalmú számtech bolthálózat szervizese.
Nem akarom elfüstölni a kártyákat, de nem akarok nyugger tempójú hash rate-t sem.Hol a középút? A hosszútávú szemlélet módot nagyon sikerült itt belém verni, ehhez tartozik, hogy nem akarom elégetni a kártyákat. Nem apu adta a pénzt. Sok munkaórát kellett elviselnem, hogy olyan megtakarítással bírjak, amiből egy ilyen riget tudtam építeni, nem akarom rutintalanság miatt elkotyavetyélni. Ugyanakkor örülnék, ha olyan is hozzászólna akinek Robihoz hasonlóan már sikerült kártyát elégetnie, kíváncsi vagyok milyen szerviz/garancia tapasztalatai vannak.

Szia!

Szintén tanuló vagyok GPU tuning téren, viszont a van egy kevés elektronikai affinitásom, így el tudtam kezdeni magabiztosan, de elővigyázatosan a tweak-et.
Szokásos módszerrel 1500-al timing-ot beállítottam neki, ezt mivel csak flasheléssel tudod elérni, ezért először csak ezt kapta meg a BIOS. Majd ezt követően (esetemben 570 miatt WattMan-el) a memory, illetve a core órajelek következtek, addig, amíg le nem fagyott (természetesen nem a pengeélen hagytam utána a kártyákat), de tisztáztuk a határokat. Ez egy védelem, amiből nagy baj nem származhat, ha nem emeled nagy léptékben az órajelet. Szóval elkezdtem emelni a memory órajelet, természetesen terhelés (ez esetben bányászás alatt). Közben figyeltem a GPU-Z-t, hogy mit mutat a grafikonokon a kártya, amikor láttam, hogy nagyon ingadozik a GPU load, illetve memory controller load, visszahúztam az előző értékre. Persze volt fagyás is, de itt már tudtam, hogy hol a határ. Miután beállítottam a 2 max. frekvenciát, természetesen a TDP jóval 120W felett volt még a GPU-Z szerint is. Jött az alulfeszelés. Sokat olvastam a téma után legendákról, akik lenyomták a porba a voltage-t, de én úgy gondolom, hogy itt azért kell egy kompromisszumos határnak lenni, lehet ez szintén a fagyás, bár ezzel nem szívesen játszanék. Szóval miután kialakult a voltage offsetem is, ennek alapján írtam meg a BIOS-t. Igaz, ennek csak 4 napja, de első próbálkozásra büszke voltam arra, ami sikerült, később mindenképpen szeretném megtanulni a miértjét.


Asus RX570
22Mh - 27,6 Mh
125W - 77W falból: 370W - 295W (2 kártyával)
70°C - 59°C
Mindezt stabilan, mindenféle ugrálás/Mh drop/fagyás nélkül.

Persze erről nagyon sokat lehet tanulni, hogy mi micsoda, de rájön az ember.

Ami a garis kártyákat illeti: szvsz nemhinném, hogy a core frekvencia lefelé húzása, és a memória órajel ~20%-al való emelése teszi tönkre a kártyákat, sokkal inkább az intenzív 100%-os használat, amit ugye mégsem lehet kiküszöbölni a bányászás során.

Laca012

#1944
Szerintem első kanyarban a ventilátorok szar beállításával lehet kinyírni egy kártyát, ha úgy van beállítva, hogy ki be kapcsolgat, amikor megy akkor meg pörög mint egy állat. Egyrészt a dilletáció ahogy a hideg-meleg váltakozik nem a leg tutibb a hűtőfelület gpu érintkezésénél,  de ha sikerül a "legfaszábban" öngyilkosra belőni akkor a ventillátor annyira túlhűti a GPU-t, hogy aztán amíg áll a ventilátor, pont van ideje leégni a VRM-nek ami sokkal gyorsabban melegszik a mini bordàjával..
A másik szerintem a memóriát annyira felhúzni, hogy még megy, de rengeteget hibázik. Ez azèrt nem a standard működés és nem hinném hogy jót tesz neki..

A 100%-os használatról voltak már itt bőven vélemények és ellenvèlemények... Én azt osztom, hogy egy folyamatos stabil terhelés kevésbé árt mint egy játéknál az impulzusszerű lökések.. lehűlés-felmelegedés...

Azt sosem értettem, hogy hacsak nem linuxot használ valaki miért akarja "beleégetni" a korlátozott számban írható biosba az egyébként WattToolba tökéletesen beállítható, elmenthető, bányászprogram indulása előtt automatikusan betölthető és egyszerűen-kényelmesen-gyorsan bármikor módosítható beállításokat.. De gondolom ez ízlés kérdése lehet..

kidface

Roppant egyszerű:
Ha egy kártya tud Max 28MH-t akkor dolgozzon csak 27-tel!!
Lehet kimaxolni a kártyát, de szerintem az tuti roviditi az élettartamot.
Másik fontos dolog ahogy Laca is írta a HŰTÉS!! Stabil, egyenletes legyen. Próbáld úgy beallitani hogy folyamatosan porogjenek a ventik, ne álljanak le. És fontos hogy mindig legyen friss hideg levegő amit szívhatnak a kártyák és a meleg levegő pedig tudjon eltávozni a kartyaktol! Ez nagyban megkonnyiti a rig hűtését!

Székely Vegán

Idézetet írta: Laca012 Dátum május 23, 2017, 12:18:46 DÉLELŐTT

Azt sosem értettem, hogy hacsak nem linuxot használ valaki miért akarja "beleégetni" a korlátozott számban írható biosba az egyébként WattToolba tökéletesen beállítható, elmenthető, bányászprogram indulása előtt automatikusan betölthető és egyszerűen-kényelmesen-gyorsan bármikor módosítható beállításokat.. De gondolom ez ízlés kérdése lehet..

Sajnos az RX 5xx kártyáknál a watttol nem mükszik rendesen..
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

Laca012

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum május 23, 2017, 01:47:20 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Laca012 Dátum május 23, 2017, 12:18:46 DÉLELŐTT

Azt sosem értettem, hogy hacsak nem linuxot használ valaki miért akarja "beleégetni" a korlátozott számban írható biosba az egyébként WattToolba tökéletesen beállítható, elmenthető, bányászprogram indulása előtt automatikusan betölthető és egyszerűen-kényelmesen-gyorsan bármikor módosítható beállításokat.. De gondolom ez ízlés kérdése lehet..

Sajnos az RX 5xx kártyáknál a watttol nem mükszik rendesen..

Értem, efelett akkor elsiklottam valószínűleg..
Claymore config.txt -ben beállítva sem müxik rendesen?

Uhura

Idézetet írta: peter1300 Dátum május 23, 2017, 12:06:07 DÉLELŐTT

Ami a garis kártyákat illeti: szvsz nemhinném, hogy a core frekvencia lefelé húzása, és a memória órajel ~20%-al való emelése teszi tönkre a kártyákat, sokkal inkább az intenzív 100%-os használat, amit ugye mégsem lehet kiküszöbölni a bányászás során.

Nem hiszem, hogy a folyamatos használat annyira gyilkolna bármilyen rendszert hiszen ha a használat folyamatos akkor a rendszer felmelegszik és ha a terhelés viszonylagosan állandó akkor nincsenek, lehűlés - felmelegedési ciklusok ami segítik az anyag "mállását" , egyetlen probléma lehet ha megszűnik a terhelés és leáll , ezzel együtt lehűl a rendszer mert  lehet már nem indul újra. Éppen azért mert a használat alatt bekövetkező mechanikai problémák a lehűléssel állandósulnak vagy véglegesülnek, kb. úgy mint a kemény sport terhelés utáni húzodások vagy izom károsodások. Amíg meleg nincs probléma ..

az más kérdés, hogy ez a fajta "egyoldalú" használat nem okozza-e a processzoron belül egyfajta beégést a jobban vagy többet használt - jobban igénybvetett - vezeték és alkatrész pályákon .

cougar99992

Sziasztok
Még uj vagyok a BTC világában.Jelenleg 3 napja bányászok ETH meg PASC-t. A bányászot ETH és PASC-m a poloniex.com oldalra kerül(ne) , de sajna 2 napja az oldalon semien grafikon nem jelenik meg és semien tranzakciót nem enged végrehajtani. Tegnap a nanopol oldalról megvolt az első kifizetés 1.1261 PASC , de sajna poloniexen sehol sem látható ez az öszeg. Válaszotokat előre is köszönöm.

cougar99992

javítanám az elöző problémám leírását. Megkaptam a poloniex.com ra pascalt, de mivel az oldal nem funkcionál ezért nem tudom átváltani. Csak nálam van bibi vagy más is tapasztalta eszt?

csoroka

Sziasztok, nagy nehezen sikerult begyujtsek 1db MSI RX470 8GB kartyat az a helyzet hogy MICRON memoriaja van neki, es az igaz hogy nem nagyon lehet azt bios moddolni mert hamar odamegy?

csoroka

Idézetet írta: cougar99992 Dátum május 23, 2017, 10:26:46 DÉLELŐTT
javítanám az elöző problémám leírását. Megkaptam a poloniex.com ra pascalt, de mivel az oldal nem funkcionál ezért nem tudom átváltani. Csak nálam van bibi vagy más is tapasztalta eszt?

En is ugyan azt banyaszom amit te de nekem megy normalisan nincs problema, gondolom hogy valami nalad lesz, probaltad mar mas netel meg geppel is?

peter1300

Idézetet írta: csoroka Dátum május 23, 2017, 11:16:27 DÉLELŐTT
Sziasztok, nagy nehezen sikerult begyujtsek 1db MSI RX470 8GB kartyat az a helyzet hogy MICRON memoriaja van neki, es az igaz hogy nem nagyon lehet azt bios moddolni mert hamar odamegy?

Tudomásom szerint nem éppen a legstabilabbak a Micron RAM-os kártyák, sokan ezért is adják el őket. De talán csak nem annyira húzható a memory órajel (?). Ha garis, akkor ne törődj vele.  8)

cougar99992

#1954
Idézetet írta: csoroka Dátum május 23, 2017, 11:18:06 DÉLELŐTT
Idézetet írta: cougar99992 Dátum május 23, 2017, 10:26:46 DÉLELŐTT
javítanám az elöző problémám leírását. Megkaptam a poloniex.com ra pascalt, de mivel az oldal nem funkcionál ezért nem tudom átváltani. Csak nálam van bibi vagy más is tapasztalta eszt?

En is ugyan azt banyaszom amit te de nekem megy normalisan nincs problema, gondolom hogy valami nalad lesz, probaltad mar mas netel meg geppel is?
igen jelen pillanatban 2 laptopom van és egy asztalim mind a 3 on ugyanez a jelenség fogad+néztem már 2 tabletel is. Mindegy hogy bejelentkezek vagy sem ugyanaz a probléma áll fent. Se grafikont nem jelenít meg sem tranzakciót nem tudok végrehajtani. :(
készítettem egy képet is róla     http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=502N_vtelen.png

cougar99992

Siasztok megint szeretném modosítani az elöbbi kijelentésemet a másik laptopomon müxik a dolog mostmár csak arra kellene rájöjek hogy ezen miért nem . Valaki esetleg tipp?:)

peter1300

Sziasztok!

Remote managerrel kapcsolatban szeretnék Tőletek segítséget kérni.

Tegnap éjjel még működött a telefonomon a monitoring app, ma reggelre már nem tudta lekérni az adatokat. Hozzáteszem, hogy a localhoston lévő másik gép, amin dolgozom, oda sem küldött (soha) adatokat a remote manager, viszont jó lenne, ha látnám. Nem az lenne a lényege, hogy meg tudjam nézni másik gépen az állapotot?! :D

Valami tapasztalat esetleg ezzel kapcsolatban?

CalebForeva

#1957
Sziasztok!

Frissen kezdtem bele a farmba, EWBF miner 0.33b (GTX1060-nal), a legnagyobb problémám az (bár lehet, hogy csak türelmetlen vagyok), hogy akár Poloniex-en, akár Jaxx-en néztem az új walletet, abszolút semmiféle bevétel nem jelenik meg...

Most vagy nem várok eleget (8-10 óra után semmi) vagy valamit nem állítottam be jól az indítófájlban. Pedig látszólag jól be van paraméterezve és az address is az enyém, az exe pedig fut, kártya felismerve, átlag 260 sol/s.

Jelenleg így néz ki a fypool:

miner --server eu1-zcash.flypool.org --port 3333 --user <CÍMEM-gyakorlatilag csak ezt a részt írtam át>.rig0 --pass x

Esetleg valaki tudna segíteni, tanácsot adni? Elég lenne csak várnom?

Előre is nagyon köszönöm!

Filius

Az mitől van hogy adott 4 kátya ebből mindegyik 72C fokon megy és a ventik 40-60% on forognak de egy kártyán 82%?

janixwow

Idézetet írta: Filius Dátum május 23, 2017, 07:42:57 DÉLUTÁN
Az mitől van hogy adott 4 kátya ebből mindegyik 72C fokon megy és a ventik 40-60% on forognak de egy kártyán 82%?

72 fok az elég magas ilyen venti fordulat mellett, ami fontos az VRM aminek nem látod a hőfokát de az 60 fokos GPU-nál is ~ 90 fokos, az látja el az egész kártyát árammal és az szokot megmurdálni többnyire.
Sőrt elfogadok:

Burst: BURST-K72B-G6H2-FP9E-482BU