Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 25 Vendégek van a témában

Brolex

Sziasztok.
Lenne két gyors kérdésem. 3GB Vramos kártyákkal még meddig lehet ETH-et bányászni, mert hallottam vegán videójában hogy már csak pár hónapig, pontosan akkor meddig? Illetve pl. egy R9 390 és R9 390X-el is lehet bányászni 1 gépen belül igaz?  :)

edem22

Sziasztok!

Abszolút kezdő vagyok. Ma próbálkoztam először. XMR -t azaz Monero t szeretnék bányászni. Leszedtem egy programot amit elvileg ennek a bányászásához lehet használni. Erről az oldalról töltöttem le a CPU verziót. https://github.com/tpruvot/cpuminer-multi/releases
A kérdésem kérésem az lenne hogy segítsen valaki ezt beüzemelni?
Létrehoztam egy Walletet a MyMonero.com on.
Jelen pillanatban ez van a config fájlban:
cpuminer-gw64-corei7 -a timetravel -o stratum+tcp://yiimp.ccminer.org:3555 -u "my wallet" -p c=MAC

pause

Valaki ha tud segíteni megköszönném.
Üdv Ádám

sankoran

Idézetet írta: edem22 Dátum június 12, 2017, 01:33:03 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Abszolút kezdő vagyok. Ma próbálkoztam először. XMR -t azaz Monero t szeretnék bányászni. Leszedtem egy programot amit elvileg ennek a bányászásához lehet használni. Erről az oldalról töltöttem le a CPU verziót. https://github.com/tpruvot/cpuminer-multi/releases
A kérdésem kérésem az lenne hogy segítsen valaki ezt beüzemelni?
Létrehoztam egy Walletet a MyMonero.com on.
Jelen pillanatban ez van a config fájlban:
cpuminer-gw64-corei7 -a timetravel -o stratum+tcp://yiimp.ccminer.org:3555 -u "my wallet" -p c=MAC

pause

Valaki ha tud segíteni megköszönném.
Üdv Ádám

Szia!

Keress egy olyan mining pool-t ahol monero is elérhető. Regisztrálj be, csinálj worker-t, ha kell.

És így fog kinézni értelemszerűen a pool címét, portot, workert, passt, neked kell beírnod megfelelőre.
cpuminer-gw64-corei7 -a cryptonight -o stratum+tcp://moneropoolcím:portszám -u workerid -p pass

Székely Vegán

Idézetet írta: Brolex Dátum június 12, 2017, 01:28:04 DÉLUTÁN
Sziasztok.
Lenne két gyors kérdésem. 3GB Vramos kártyákkal még meddig lehet ETH-et bányászni, mert hallottam vegán videójában hogy már csak pár hónapig, pontosan akkor meddig? Illetve pl. egy R9 390 és R9 390X-el is lehet bányászni 1 gépen belül igaz?  :)

Nem tudni pontosan.. talán az év végéig:
https://github.com/ethereumproject/ECIPs/issues/6
https://ethereum.stackexchange.com/questions/426/what-is-the-current-dag-size-when-do-we-expect-to-hit-gpu-limits?noredirect=1&lq=1

390+390x igaz

***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

KHaSH

#2324
Sziasztok,

Tegnap kezdtem el, ETHrrel kereskedni és ma a Claymorral akartam volna a GTX770 bányába vinni, DAG hibával leállt (GPU 0, CUDA error 11 - cannot write buffer for DAG). , Neten azt találtam hogy 3+GB kell VGA ra

Mire tudnám használni a 2GB os VGA t kezdetnek?

Gépet szeretnék dual mininghoz, milyen konfig lenne a jó ár érték arányban fejleszthetően.

konfigom:

Intel Core i5-3570K, 3600 MHz (36 x 100)
MSI Z77A-G41 Plus (MS-7758)  (2 PCI, 2 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)
Intel Panther Point Z77, Intel Ivy Bridge
Rendszermemória   12240 MB  (DDR3 SDRAM)
2x G Skill RipjawsX F3-12800CL9-4GBXL   4 GB DDR3-1600 DDR3 SDRAM
2x Kingston 9905403-185.A00LF   2 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM

Köszi a válaszokat előre is.

porci

Idézetet írta: KHaSH Dátum június 12, 2017, 05:54:31 DÉLUTÁN
Sziasztok,

Tegnap kezdtem el, ETHrrel kereskedni és ma a Claymorral akartam volna a GTX770 bányába vinni, DAG hibával leállt (GPU 0, CUDA error 11 - cannot write buffer for DAG). , Neten azt találtam hogy 3+GB kell VGA ra

Mire tudnám használni a 2GB os VGA t kezdetnek?

Gépet szeretnék dual mininghoz, milyen konfig lenne a jó ár érték arányban fejleszthetően.

Köszi a válaszokat előre is.

Zcashen még megy, ha jól tudom

dioo89

Sziasztok.most talalkoztam azzal a problemaval h lellt a claymore,es nemtudom ujrainditani..rakkattintok es nem nyitodik meg,azzonal becsukodik.valakinek valami otlete???? Itt ulok a gep elott es probalkozom...de semmi sem jo....pls help!!!!

Székely Vegán

Idézetet írta: dioo89 Dátum június 13, 2017, 05:43:10 DÉLELŐTT
Sziasztok.most talalkoztam azzal a problemaval h lellt a claymore,es nemtudom ujrainditani..rakkattintok es nem nyitodik meg,azzonal becsukodik.valakinek valami otlete???? Itt ulok a gep elott es probalkozom...de semmi sem jo....pls help!!!!

Inditsd újra a gépet.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

KHaSH

#2328
Köszi az eddigi segítséget, sikerült a 2GB 770GTX Nvidiat beállítani a zCash bányászatba de nem tudom használni mert kb fél perc után túl melegszik. Állítottam az intensitin 64ről 2- re de mindig eléri a 80C határt. EWBF Minert használok

Mi lehet a megoldás a túlmelegedésre? Kipróbáltam a Nicehash Minert de így meg nem történik semmi.

Szeretnék fejleszteni is a Z77A-G41 Plus alaplapba.
Ebbe az alapba lehet tenni rx580at vagy jobban járok egy NVidia 1060 csákánnyal? Mi lenne a legjobb? Párban a 770GTX el menne?

Sapphire AMD Radeon RX 580 4GB PULSE és ASUS GeForce DUAL-GTX1060--O6G 6 GB hasonló árban vannak esetleg
ASUS DUAL-RX480-O4G 2xDVI HDMI DP vagy egy 980Ti?

Z77A-G41 Plus: https://www.msi.com/Motherboard/Z77AG41_Plus.html#hero-specification

PCI-Ex16x2
PCI-E Gen Gen3 (16) Gen2(4)
PCI-Ex1x2
PCIx2
Intel® Z77 Express Chipset Based

Köszönettel

dioo89

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum június 13, 2017, 05:53:51 DÉLELŐTT
Idézetet írta: dioo89 Dátum június 13, 2017, 05:43:10 DÉLELŐTT
Sziasztok.most talalkoztam azzal a problemaval h lellt a claymore,es nemtudom ujrainditani..rakkattintok es nem nyitodik meg,azzonal becsukodik.valakinek valami otlete???? Itt ulok a gep elott es probalkozom...de semmi sem jo....pls help!!!!

Inditsd újra a gépet.
megoldodott a problema....letoltottem a 9.5 dual minerrt..edig csak a 9.3 volt...mar megy is rendesen..Vegan,egy tanacsot szeretnek kerni a jelen helyzetben,mint tapasztalt banyasz vagy mar,maradjak pascalon dualban vagy szerinted erdemesebb attlepni masra?2 napja zuhana pascal,most lestem viszont kezd visszamaszni...van 68pascalom..maradjak es varjak ki mig visszamegy vagy szerinted alljak att?nemtudom h most mit tegyek..mi lenne a jobb...

Székely Vegán

Idézetet írta: dioo89 Dátum június 13, 2017, 06:40:19 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Székely Vegán Dátum június 13, 2017, 05:53:51 DÉLELŐTT
Idézetet írta: dioo89 Dátum június 13, 2017, 05:43:10 DÉLELŐTT
Sziasztok.most talalkoztam azzal a problemaval h lellt a claymore,es nemtudom ujrainditani..rakkattintok es nem nyitodik meg,azzonal becsukodik.valakinek valami otlete???? Itt ulok a gep elott es probalkozom...de semmi sem jo....pls help!!!!

Inditsd újra a gépet.
megoldodott a problema....letoltottem a 9.5 dual minerrt..edig csak a 9.3 volt...mar megy is rendesen..Vegan,egy tanacsot szeretnek kerni a jelen helyzetben,mint tapasztalt banyasz vagy mar,maradjak pascalon dualban vagy szerinted erdemesebb attlepni masra?2 napja zuhana pascal,most lestem viszont kezd visszamaszni...van 68pascalom..maradjak es varjak ki mig visszamegy vagy szerinted alljak att?nemtudom h most mit tegyek..mi lenne a jobb...

Én nem szeretek váltogatni, ezért ETH + Pasc-on maradok hacsak nem lesz valami nagy zuhanás.. az ETH profit most hatalmas úgyhogy a 2. coin nekem nem számít túl sokat. Amúgy is mindig kiegyenlítődik a profit mert sokan feszt váltanak.. reggel lehet a DCR a legjobb.. délben a SIA és este ismét a Pasc..
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

dioo89

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum június 13, 2017, 08:38:56 DÉLELŐTT
Idézetet írta: dioo89 Dátum június 13, 2017, 06:40:19 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Székely Vegán Dátum június 13, 2017, 05:53:51 DÉLELŐTT
Idézetet írta: dioo89 Dátum június 13, 2017, 05:43:10 DÉLELŐTT
Sziasztok.most talalkoztam azzal a problemaval h lellt a claymore,es nemtudom ujrainditani..rakkattintok es nem nyitodik meg,azzonal becsukodik.valakinek valami otlete???? Itt ulok a gep elott es probalkozom...de semmi sem jo....pls help!!!!

Inditsd újra a gépet.
megoldodott a problema....letoltottem a 9.5 dual minerrt..edig csak a 9.3 volt...mar megy is rendesen..Vegan,egy tanacsot szeretnek kerni a jelen helyzetben,mint tapasztalt banyasz vagy mar,maradjak pascalon dualban vagy szerinted erdemesebb attlepni masra?2 napja zuhana pascal,most lestem viszont kezd visszamaszni...van 68pascalom..maradjak es varjak ki mig visszamegy vagy szerinted alljak att?nemtudom h most mit tegyek..mi lenne a jobb...

Én nem szeretek váltogatni, ezért ETH + Pasc-on maradok hacsak nem lesz valami nagy zuhanás.. az ETH profit most hatalmas úgyhogy a 2. coin nekem nem számít túl sokat. Amúgy is mindig kiegyenlítődik a profit mert sokan feszt váltanak.. reggel lehet a DCR a legjobb.. délben a SIA és este ismét a Pasc..
ertem,vegulis miota elkezdtem banyaszni,azota csak pascalon vagyok... Lenne egy kerdesem...neked is 90%csak 4gb kartyaid vannak.nalam ugyenez a helyzet...viszont nekem 570strix-eim vannak.az istenert sem tudom felvinni 1850fole a memoryt..rogton befagy.. 1050/1850en fut mind,csak a mV-ban van kulombseg....26.6-26.9 kozott hashelnek....nem OC kartyak...mit tehetnek h egy picit feljebb tornazzam?

Megamax

Van egy nagyon égeto kérdésem, érdemes még 4Gb os kártyákat vásárolni? Várható , hogy a kozeljovoben feljebb viszik a határt?

Dzsenő

  Gigabyte B250 HD3P intel socket 1151   Ez elvinne 5 kártyát nem?

raffiakötö

Idézetet írta: Megamax Dátum június 13, 2017, 12:26:23 DÉLUTÁN
Van egy nagyon égeto kérdésem, érdemes még 4Gb os kártyákat vásárolni? Várható , hogy a kozeljovoben feljebb viszik a határt?

Valahol azt olvastam, hogy kb 2018 áprilisába fogja az eth dag file mérete elégni a 3 gb-ot, 2019 szeptemberében a 4 gb-ot.
De ha tud valaki pontosabbat majd kijavít.

peter1300

Idézetet írta: Megamax Dátum június 13, 2017, 12:26:23 DÉLUTÁN
Van egy nagyon égeto kérdésem, érdemes még 4Gb os kártyákat vásárolni? Várható , hogy a kozeljovoben feljebb viszik a határt?

Ha 1 hónap múlva nem viszik feljebb, akkor már megérte, mivel visszanyerted csaknem az árát.  ???

Idézetet írta: Dzsenő Dátum június 13, 2017, 01:32:37 DÉLUTÁN
  Gigabyte B250 HD3P intel socket 1151   Ez elvinne 5 kártyát nem?

Alaplap választós topikban nézz utána, hátha valakinek van valami infója a lapról. Biztosan működnie kell 5 kártyával. :)

kolieee

Idézetet írta: kolieee Dátum június 11, 2017, 07:47:45 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kolieee Dátum június 11, 2017, 05:59:11 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kolieee Dátum június 11, 2017, 05:57:05 DÉLUTÁN
Szepnapot
Van egy  6 rigem xfx rx 570 4gb
Mobo gigabyte z270p d3
Ram 4gb
Olcso intel proci 1151
6 riser
120gb ssd
Evga 1000 watt 80 plus gold
Az istenek se akar menni  egyesevel bedugdostam a kartyakat  2 nem akart mukodni riser csere megvolt azota jok de ha 6 kartyat osszerakom jon a kaosz  .
Most lecserelem az osszes risert es minden kartyat egyesevel radugdosok kevancsi vagyok hogy igy jo oessz e
Kerdes lehet hogy keves az 1000 watos tap ? Van tartalekban ket 750 tapom  ha masnem.majd azzal megnezem
Vagy a riserek baszakodnak
Elvileg a driverek jok legfrissebb mind  egyesevel vegigneztem.
Vagy az alaplap baszakszik a 6 kartyaval bar van egy masik rigemamiben ez a lap van az megy 6 kartyaval igaz vegyesen rx 580 rx 480 kal.
Vagy csak szimplan szar az egesz rx 500 szeria   :D
Na addig jutottam hogy riserek kicserelve  minden kartya mukodik
De csak 5 kartyat megy egyszerre  a 6ha belerakom kesz vege kek kepernyo problemat eszlel  ramegyek a diagnosztikara de semmi automatikus javitas nem csinal semmit
Biztos hogy mukodik az osszes kartya csak valamiert a 6 egyutt nem  olvastam valahol hogy az 500 szerianal ez lehetseges

Na vegre sikerult  el sem hiszem igazabol azt se tudom hogyan
Csinaltam egy alaplap bios frissitest  bioson belul  semmihez nem nyultam semmilyen pcie beallitast nem talaltam, es egy amd driver patchet beraktam egy kartyat felraktam ra a drivert meghalt mindenszokas szerint
Reseteltem ramentem az automatikus driver frisitesre megint meghalt
Nem volt jobb otletem kihuztam a kartyat beraktam egy masikat  azon auto drivert raktam es ment csatlakoztattam a tobbi kartyat osszesen 6 darabot es lass csodat megy.
Koszonom a segitseget Tibanak es skankhunt42nek es mindenkinek aki hozzaszolt

dioo89

egy olyan kerdes h a poolon,konkretan ethermine.org oldalon van olyan szoveg felul h NextDAG:14hours....az mit jelent?

Székely Vegán

Idézetet írta: dioo89 Dátum június 13, 2017, 03:37:43 DÉLUTÁN
egy olyan kerdes h a poolon,konkretan ethermine.org oldalon van olyan szoveg felul h NextDAG:14hours....az mit jelent?

100 óránként új dag fájlt generálnak, a bányásznak nem jelent semmit, de ha többet akarsz tudni róla:
https://ethereum.stackexchange.com/questions/7762/what-does-it-mean-that-the-next-dag-is-in-x-days
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

Székely Vegán

Idézetet írta: dioo89 Dátum június 13, 2017, 10:44:11 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Székely Vegán Dátum június 13, 2017, 08:38:56 DÉLELŐTT
Idézetet írta: dioo89 Dátum június 13, 2017, 06:40:19 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Székely Vegán Dátum június 13, 2017, 05:53:51 DÉLELŐTT
Idézetet írta: dioo89 Dátum június 13, 2017, 05:43:10 DÉLELŐTT
Sziasztok.most talalkoztam azzal a problemaval h lellt a claymore,es nemtudom ujrainditani..rakkattintok es nem nyitodik meg,azzonal becsukodik.valakinek valami otlete???? Itt ulok a gep elott es probalkozom...de semmi sem jo....pls help!!!!

Inditsd újra a gépet.
megoldodott a problema....letoltottem a 9.5 dual minerrt..edig csak a 9.3 volt...mar megy is rendesen..Vegan,egy tanacsot szeretnek kerni a jelen helyzetben,mint tapasztalt banyasz vagy mar,maradjak pascalon dualban vagy szerinted erdemesebb attlepni masra?2 napja zuhana pascal,most lestem viszont kezd visszamaszni...van 68pascalom..maradjak es varjak ki mig visszamegy vagy szerinted alljak att?nemtudom h most mit tegyek..mi lenne a jobb...

Én nem szeretek váltogatni, ezért ETH + Pasc-on maradok hacsak nem lesz valami nagy zuhanás.. az ETH profit most hatalmas úgyhogy a 2. coin nekem nem számít túl sokat. Amúgy is mindig kiegyenlítődik a profit mert sokan feszt váltanak.. reggel lehet a DCR a legjobb.. délben a SIA és este ismét a Pasc..
ertem,vegulis miota elkezdtem banyaszni,azota csak pascalon vagyok... Lenne egy kerdesem...neked is 90%csak 4gb kartyaid vannak.nalam ugyenez a helyzet...viszont nekem 570strix-eim vannak.az istenert sem tudom felvinni 1850fole a memoryt..rogton befagy.. 1050/1850en fut mind,csak a mV-ban van kulombseg....26.6-26.9 kozott hashelnek....nem OC kartyak...mit tehetnek h egy picit feljebb tornazzam?

Van egyetlen egy 570-esem (XFX 4gb) úgyanígy viselkedik.. 1860 felett rögtön szarrá fagy.. 26.6 a max, nincs mit tenni.. hacsak valaki nem csinál valami spéci biost majd. Az enyémen sima 1625 mem timing mod bios van.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ