Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 24 Vendégek van a témában

dioo89

Idézetet írta: Roller Dátum július 03, 2017, 08:33:50 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Roller Dátum július 03, 2017, 04:23:47 DÉLUTÁN
Idézetet írta: CryptoP Dátum július 03, 2017, 12:38:20 DÉLUTÁN
Csak annyi, hogy indítsd el a HWinfo-t, és nézd meg egy 10 perc múlva, hogy mennyi a memory errorok száma. :)


A HWinfó szerint minden fasza, egyik gpu-nál sem volt memory error. mostmár egyáltalán nem értem mi történik. Ha átpakolom egy másik rigbe, gond nélkül megy, ebben valamit nem szeret, csak egyszerűen nem tudok rájönni, hogy mi a baj


A mai nap a driver piszkálással telt. Végső elkeseredésemben még a windows-t is újra telepítettem :D
A játék a következő volt, a frissen telepített windowa 10-re feltelepítettem a crimson 16.12.2-őt. Csak a 3 db 480-ast ismerte fel, a két 580-as nem dolgozott, ahogy elindítottam a bányaprogit. Két óra tesztüzem után, már majdnem azt gondoltam, hogy a probléma megszűnt, de ahogy ezt kigondoltam, már restartolt is a rendszer. Lelülök és mit látok, a 2 db 580-as bányászik és a 3 480-ast nem ismeri fel :D

Következő lépésként arra gondoltam, hogy ddu-val leszedem ezt a drivert és felrakom a 17.5.1-est, az már elvileg 580-at kezeli és hátha nem kresselbe be később.
szevasz.latom problemaid vannak...a kombinalt drivert mondtak mar??latom 3-470 es 2-580 van a rigedben...marha jo h letoltotted a 16.xx.xx drivert es a legujabbat!!
1:DDU!!! tuntesd el a drivereket,mindet!
2:katt a 16.XX.XX driverre es inditsd el.de csak addig hagyd mig kicsomagolja a fajlokat.mikor elkezdodne a telepites,csak siman X-eld ki!!ne telepitsd,csak kicsomagol!!
3:ugyanezt csinald meg a legujjabb driverrel!!katt az exe.-re es hagyd h csomagolja ki,de ne inditsd el a telepitest!!!telepitest ki X-eled!!!!!
4:menny bele a C/AMD/ Non-WHQL-Win10-64Bit-Radeon-Software-Crimson-16.11.5-Nov25 (nekem ez van)/Packages/Drivers/Display/WT6A_INF/B309089 mappaba!!!!itt egytolegyig jelolj be mindent( CTRL+A)es masolas
5:ugyanigy menny bele a17.XX.xx mappaba/packages/drivers/display/WT6A/B314967 es illeszd be!!mindent felulirsz!!!!!!
ez kesz!
utanna eszkozkezelo/videokartyak/jobb klikk/illesztoprogram frissitese/illesztoprogram keresese a szamitogepen/tallozas es menny bele a 17.xx.xx driver utolso mappajara/ B314967,telepitsd manualisan.
igy kombinalt drivered lessz!!felismeri a 470-480 kartyat es az 570-580 kartyakat is!!
es ha igysem akkor meg patcheld a drivert.belinkelem neked,par kilobyte..csak rakattintasz az alkalmazasra es sajat magatol patcheli..ez kb 3masodperc.becsukod es indithatod a minert...
hosszunak tunik viszont alig 3perc az egesz dolog!!csak masolnod kell az oreg driver fajlait az uj driver mappajaba es felulirni mindent
https://mega.nz/#!YvxGCaJa!XP9zk7Th545Pta8T_a_VqMFpc5pXe8KNfPMl0m_sGTA
ez a patch...remellem segitettem valamit....

CryptoP

Idézetet írta: Fecca Dátum július 03, 2017, 11:11:49 DÉLUTÁN
Nem fagy le és ezért nem értem. olyan mintha egyszer csak áramszünete lenne, de rögtön újra is indul. Tápot néztem semmi baja. kártyáknak szintúgy memória rendbe proci nem melegszik. Szval az alaplapra gyanakszok.
CMOS reset volt?  :( Nézz rá esetleg a wake on PCI-E  funkcióra, valamit kellene keresned.
CryptoP - Egy bányász csatorna (YouTube Chanel) /Kripto bányászat az elejétől a végéig/

Fecca

Az az igazsag nem vagyok valami pro biosolasba. Updateltem meg gen 1 re allitottam a pcie okat autorol. De ha a pcie device power on beallitasra gondolsz az nekem ki van kapcsolva.

dioo89

Idézetet írta: Fecca Dátum július 03, 2017, 11:11:49 DÉLUTÁN
Nem fagy le és ezért nem értem. olyan mintha egyszer csak áramszünete lenne, de rögtön újra is indul. Tápot néztem semmi baja. kártyáknak szintúgy memória rendbe proci nem melegszik. Szval az alaplapra gyanakszok.
helo.hany vattos tapod van?es esetleg leirnad a kartyak beallitasait?core clock-mem clock,es h hany mV mutat az after vagy a  gpuZ.szerintem vagy tul keves a kakao neki vagy kicsit sok a memoria valamelyik kartyanak...a harmadik a tap..esetleg biosban (nemtudom nneked h van jelolve de a PCIE dolgoknal nalam van gen1,gen2,gen3....nekem a gen1 faszan megy..utanna primary gpu-PCI-E,onboard gpu-disable...aztan esetleg a valamelyik setingsben(biosban) van olyan h boot-fast/ultra fast..allitsd fastra.
azert ird majd le h mik a beallitasaid a kartyakon es a mV is...ja meg a claymore start.bat -ot masold be,hadd pillantsak ra kicsit...
koszi :) en mentem aludni,most ertem haza melobol..holnap delelott ide lesek,hatha felteszed a dolgokat...

Tepi

#2724
Hi

Van egy Asus z270e alaplapon, és 4 kártyát szeretnék belerakni.
.. és ezzel a hibaüzenettel találkozom a indításkor, amikor belerakom a 4. kártyát. 3 kártyával megy(akármelyik hárommal..)

blinitializelibrary failed

Van valakinek ötlete?

Megoldottam :)

Fecca


dioo89

Idézetet írta: Fecca Dátum július 04, 2017, 12:06:04 DÉLELŐTT


A tápom meg http://www.zalman.co.kr/contents/products/view.html?no=578

Előre is Köszi a segítséget :)
hali.nos a tap szerintem is okes,a gpuZ kepek akkor keszultek mikor futott a banya program?mert ha igen,szerintem te a core clockot huztad es nem a mem clockot...pl nekem a gtx kartyam igy nez ki:core clock +125 es mem clock +850 a core voltage teljesen le van huzva es a power limitem is a minimalison van.de pl a te 1060as kartyadnal a core az 2000+felett van mig ami a lenyeg a memory az csak 1000mhz korul...forditva kellene lennie..bar nemtudom h mit banyaszol,nalam ethereumnal van igy....oda nem kell a core clock...epp csak egy picit nyomtam rajta h 1-2mh mennyen fel de az core az nem sok vizet zavar...toltsd le az afterbornert vagy evga precision akarmicsodat amivel az nvidiakat faszan lehet allitgatni...hany mhs csinalnak a kartyaid igy?
az elso meglatasom szerintem az h tul van huzva a core es azert indul ujra....

Fecca



Hali.
Zcasht bányászok vele. 750,300,270 sol körül jön vele. Memóriát húztam inkább afterbornerbe. De teszteltem húzás nélküli állapotot is és úgy is újraindult. Két kártyával húzva is megy rendesen. De most hogy mondtad tényleg érdekes hogy alacsonyan mennek a memória clockok, mikor fel is vannak húzva :S

Franky2Ster

Olyan kérdésem lenne ,hogy Magyarországon hogyan indítható kripto bánya legálisan és mi kell hozzá?

Arkenso

#2729
Tegnap még a millákkal dobigálóztál és nyomtad a nagy dumát, ma meg az alap dolgokkal sem vagy tisztában?
Jelenleg nincs érvényes szabályozás erre Magyarországon :)

Te lehetsz az úttörő aki kijárja ezt az utat :)

Franky2Ster

Idézetet írta: Arkenso Dátum július 04, 2017, 11:09:36 DÉLELŐTT
Tegnap még a millákkal dobigálóztál és nyomtad a nagy dumát, ma meg az alap dolgokkal sem vagy tisztában?
Jelenleg nincs érvényes szabályozás erre Magyarországon :)

Te lehetsz az úttörő aki kijárja ezt az utat :)

Rendben!

dioo89

#2731
Idézetet írta: Fecca Dátum július 04, 2017, 10:34:09 DÉLELŐTT


Hali.
Zcasht bányászok vele. 750,300,270 sol körül jön vele. Memóriát húztam inkább afterbornerbe. De teszteltem húzás nélküli állapotot is és úgy is újraindult. Két kártyával húzva is megy rendesen. De most hogy mondtad tényleg érdekes hogy alacsonyan mennek a memória clockok, mikor fel is vannak húzva :S
a power limetbol nyugodtan vegyel vissza.1060asnal szerintem visszabb vehetsz 35-40% es a 970bol is.de szerintem az 1060 engedne minimumon is...sokkal kissebb essz a fogyasztasod.es a start.bat vagy config faljba mik vannak? Nincs veletlenul valami ami vegett ujra inditana a gepet? Keszits ugy config vagy start bat faljt es tedd bele csak az alap dolgokat,wallett,pool...tenyleg csak a minimalis cuccok legyenek benne,beallitasokat vedd ki onnan...ha ugy alap configal vagy start bat-al menne akkor legalabb tudnad h valamelyik mas beallitasi parancs miatt indul ujra...sajnos igy mas otletem nincs...ja es katt a kis piros lanc szemre h kulon tudd allitani a homerseklet limitet meg a power limitet is.a ho fokt allitsd 70-75re..ugy nem nyuzod a kartyat annyira..70az optimalis szerintem...

Fecca

miner --server eu1-zcash.flypool.org --port 3333 --user t1bkTD4FqfkEAVAS54GYoRftUNNFpymxCtA.b01 --pass x --cuda_devices 0 1 2 3 --pec

ennyi van benne csak.

dioo89

Idézetet írta: Fecca Dátum július 04, 2017, 11:36:33 DÉLELŐTT
miner --server eu1-zcash.flypool.org --port 3333 --user t1bkTD4FqfkEAVAS54GYoRftUNNFpymxCtA.b01 --pass x --cuda_devices 0 1 2 3 --pec

ennyi van benne csak.
cuda_devices 0 1 2 3.......mi van ha ki venned a 3ast? nem lehet h veletlenul pont ezert indul ujra?elvileg csak 3kartyad van es nem 4...0-az elso 1-a masodik 2-a harmadik kartyat jelzi..lehet a progi azt hiszi h 4 kartya van de nemtalalja a 4.et es ezert indul ujra vagy kapcsol ki vagy akarmi...probald meg h kiveszed a 3 es csak hagyd a 0 1 2 . igy fizikailag is meg parancsban is csak 3 kartya lessz...erted nem?

Fecca

most pl egy óráig ment. majd újraindult megint... kivettem a 3-ast és 7 perc után restart megint.... nem vágom esküszöm....

dioo89

Idézetet írta: Fecca Dátum július 04, 2017, 12:00:14 DÉLUTÁN
most pl egy óráig ment. majd újraindult megint... kivettem a 3-ast és 7 perc után restart megint.... nem vágom esküszöm....
nincs veletlenul banyasz ismerosod aki szemelyesen is ratudna lesni? Sajnos nincs mas otletem...max meg egyszer attfutni a biost vagy valamit...esetleg youtube vagy google es angolul beirni a hibat..hatha valamit talalnal...pl.hourly restart miner vagy fogalmam sincs...en sem vagyok am angolos...kereselj videok kozott googleban....

Fecca

Keresgettem forumokon sokat panaszkodtak erre az alaplapra ott bios frissitest javasoltak azt megcsinaltam, a pcie 1gent meg valami 4g beallitast de azt meg se talaltam az en biosomba. Gondolkodtam egy win 7.en is de azt meg az istennek se tudom felrakni allandoan kifagy a telepitoje. Meg annyit majd megprovalok hogy mind a harom kartyat riserre kotom ha megjon mert most az egyik meg az alaplapba van hatha az segit.

PedroLopez

Sziasztok, új vagyok a témában. Ezért lenne pár kérdésem
ETH bányászáshoz ez az alaplap megfelel-e vagy ti mit ajánlotok? ASRock H81 Pro BTC R2.0 Alaplap, 6 videókártyához
Videógyorsító vagy sima videó karikat érdemes-e venni először?
Illetve milyen tápot érdemes venni ami nem 100+ e ft?
Ugyan ezzel a gépkonfiggal könnyen át lehet-e és érdemes-e át állni más cryptovaluta bányászására?

Arkenso

Idézetet írta: PedroLopez Dátum július 04, 2017, 01:33:01 DÉLUTÁN
Sziasztok, új vagyok a témában. Ezért lenne pár kérdésem
ETH bányászáshoz ez az alaplap megfelel-e vagy ti mit ajánlotok? ASRock H81 Pro BTC R2.0 Alaplap, 6 videókártyához
Videógyorsító vagy sima videó karikat érdemes-e venni először?
Illetve milyen tápot érdemes venni ami nem 100+ e ft?
Ugyan ezzel a gépkonfiggal könnyen át lehet-e és érdemes-e át állni más cryptovaluta bányászására?

szánj pár napot olvasgatásra, mint mások is!
aztán majd gyere vissza és kérdezz olyat ami nincs leírva 100x :)

kaktuszfa

ezért kellene megcsinálni azt, hogy az első hozzá szólásban megcsinálni és összegyűjteni a hasznos infókat és nem kellene leírni 100x hanem csak azt elolvasni, pl prohardveren elég jól működik.

Fecca tiltsd le biosban az integrált alaplapi gpu-t és nézd meg úgy mi lesz, ha már próbáltad akkor sry.