Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 8 Vendégek van a témában

PedroLopez

Idézetet írta: Arkenso Dátum július 04, 2017, 01:35:50 DÉLUTÁN
Idézetet írta: PedroLopez Dátum július 04, 2017, 01:33:01 DÉLUTÁN
Sziasztok, új vagyok a témában. Ezért lenne pár kérdésem
ETH bányászáshoz ez az alaplap megfelel-e vagy ti mit ajánlotok? ASRock H81 Pro BTC R2.0 Alaplap, 6 videókártyához
Videógyorsító vagy sima videó karikat érdemes-e venni először?
Illetve milyen tápot érdemes venni ami nem 100+ e ft?
Ugyan ezzel a gépkonfiggal könnyen át lehet-e és érdemes-e át állni más cryptovaluta bányászására?

szánj pár napot olvasgatásra, mint mások is!
aztán majd gyere vissza és kérdezz olyat ami nincs leírva 100x :)

Köszi a segítséget

Arkenso

Idézetet írta: kaktuszfa Dátum július 04, 2017, 01:39:55 DÉLUTÁN
ezért kellene megcsinálni azt, hogy az első hozzá szólásban megcsinálni és összegyűjteni a hasznos infókat és nem kellene leírni 100x hanem csak azt elolvasni, pl prohardveren elég jól működik.

Fecca tiltsd le biosban az integrált alaplapi gpu-t és nézd meg úgy mi lesz, ha már próbáltad akkor sry.

csináld meg az összefoglalót és szólj a téma nyitójának, hogy tegye bele. nem fog nemet mondani.

kaktuszfa

oké nekikezdek nem tudom mikorra végzek ;D
ebben a fórumrészben megtalálok mindent igaz?

Arkenso

Idézetet írta: kaktuszfa Dátum július 04, 2017, 01:45:59 DÉLUTÁN
oké nekikezdek nem tudom mikorra végzek ;D
ebben a fórumrészben megtalálok mindent igaz?

Mi az a minden? :) Kétlem, hogy minden ebben a fórumrészben lenn :)

bioneyez

Sziasztok!
Még teljesen kezdő vagyok ebben a bányászás témában és lenne pár kérdésem.
1. Mennyire reális ,hogy építek egy gépet otthonra de csak 19:00-8:00-ig tudnék mellette lenni munka miatt. Azaz mennyire szükséges ,hogy a gép közelébe legyek. (leállások, esetleges hardver elfüstölés) Ezek mennyire gyakoriak?
2. Érdemes most beszállni, vagy inkább megvárni a kifejezetten bányászkártyákat megnézni ,hogy azok mit tudnak?
Illetve érdemes-e várni és megnézni ,hogy az ethereum hogyan alakul az elkövetkezendő hetekben?
3. Ha most építenétek gépet akkor Nvidias vagy AMD-s riget építenétek kb 1M Ft-ból?

Köszi a válaszokat előre is! :)

Arkenso

Idézetet írta: bioneyez Dátum július 04, 2017, 04:17:03 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Még teljesen kezdő vagyok ebben a bányászás témában és lenne pár kérdésem.
1. Mennyire reális ,hogy építek egy gépet otthonra de csak 19:00-8:00-ig tudnék mellette lenni munka miatt. Azaz mennyire szükséges ,hogy a gép közelébe legyek. (leállások, esetleges hardver elfüstölés) Ezek mennyire gyakoriak?
2. Érdemes most beszállni, vagy inkább megvárni a kifejezetten bányászkártyákat megnézni ,hogy azok mit tudnak?
Illetve érdemes-e várni és megnézni ,hogy az ethereum hogyan alakul az elkövetkezendő hetekben?
3. Ha most építenétek gépet akkor Nvidias vagy AMD-s riget építenétek kb 1M Ft-ból?

Köszi a válaszokat előre is! :)

1. Nem kell mellette ülni 0-24 ben. Van olyan RIG-em amit nem láttam hetek óta :)
2. Erre senki sem tud válaszolni. Vagy belevágsz vagy nem :)
3. NVIDIA, AMD lenne a sorrend nálam. De tökmind1, amilyen kártyát kapsz, mert gyakorlatilag nincs semmilyen :)

dioo89

Idézetet írta: Arkenso Dátum július 04, 2017, 04:21:50 DÉLUTÁN
Idézetet írta: bioneyez Dátum július 04, 2017, 04:17:03 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Még teljesen kezdő vagyok ebben a bányászás témában és lenne pár kérdésem.
1. Mennyire reális ,hogy építek egy gépet otthonra de csak 19:00-8:00-ig tudnék mellette lenni munka miatt. Azaz mennyire szükséges ,hogy a gép közelébe legyek. (leállások, esetleges hardver elfüstölés) Ezek mennyire gyakoriak?
2. Érdemes most beszállni, vagy inkább megvárni a kifejezetten bányászkártyákat megnézni ,hogy azok mit tudnak?
Illetve érdemes-e várni és megnézni ,hogy az ethereum hogyan alakul az elkövetkezendő hetekben?
3. Ha most építenétek gépet akkor Nvidias vagy AMD-s riget építenétek kb 1M Ft-ból?

Köszi a válaszokat előre is! :)

1. Nem kell mellette ülni 0-24 ben. Van olyan RIG-em amit nem láttam hetek óta :)
2. Erre senki sem tud válaszolni. Vagy belevágsz vagy nem :)
3. NVIDIA, AMD lenne a sorrend nálam. De tökmind1, amilyen kártyát kapsz, mert gyakorlatilag nincs semmilyen :)
en is minden nap melozom.a gepek lennt vannak a pinceben,elvannak maguknak...neha neha raleek telefonon,vagy a poolokra h mit mutat es annyi..be van allitva ha netan aram szunet vagy valami baj lennek rogton kapcsoljon vissza a gep.ha a kartyakkal lenne valami ugyanugy be van allitva h restartolja magat a gep es induljon a progtam automatikusan...es a legrosszabb esetben meg telefonrol remote dekstoppal (windowsphonom van) azt csinalok amit akarok...en is utoljara multhet szerdan talalkoztam a rigejeimmel :D

bioneyez

Köszi a gyors válaszokat.
Még egy olyan kérdésem lenne, hogy az itteni fórumon kívül milyen oldalakon lehet még a témában hiteles infókat kapni? (angol nyelvű is lehet)

dioo89

Idézetet írta: bioneyez Dátum július 04, 2017, 04:46:25 DÉLUTÁN
Köszi a gyors válaszokat.
Még egy olyan kérdésem lenne, hogy az itteni fórumon kívül milyen oldalakon lehet még a témában hiteles infókat kapni? (angol nyelvű is lehet)
bitcointalk,ethereum forum...a legnagyobb a bitcointalk

Roller

Idézetet írta: dioo89 Dátum július 03, 2017, 11:17:46 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Roller Dátum július 03, 2017, 08:33:50 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Roller Dátum július 03, 2017, 04:23:47 DÉLUTÁN
Idézetet írta: CryptoP Dátum július 03, 2017, 12:38:20 DÉLUTÁN
Csak annyi, hogy indítsd el a HWinfo-t, és nézd meg egy 10 perc múlva, hogy mennyi a memory errorok száma. :)


A HWinfó szerint minden fasza, egyik gpu-nál sem volt memory error. mostmár egyáltalán nem értem mi történik. Ha átpakolom egy másik rigbe, gond nélkül megy, ebben valamit nem szeret, csak egyszerűen nem tudok rájönni, hogy mi a baj


A mai nap a driver piszkálással telt. Végső elkeseredésemben még a windows-t is újra telepítettem :D
A játék a következő volt, a frissen telepített windowa 10-re feltelepítettem a crimson 16.12.2-őt. Csak a 3 db 480-ast ismerte fel, a két 580-as nem dolgozott, ahogy elindítottam a bányaprogit. Két óra tesztüzem után, már majdnem azt gondoltam, hogy a probléma megszűnt, de ahogy ezt kigondoltam, már restartolt is a rendszer. Lelülök és mit látok, a 2 db 580-as bányászik és a 3 480-ast nem ismeri fel :D

Következő lépésként arra gondoltam, hogy ddu-val leszedem ezt a drivert és felrakom a 17.5.1-est, az már elvileg 580-at kezeli és hátha nem kresselbe be később.
szevasz.latom problemaid vannak...a kombinalt drivert mondtak mar??latom 3-470 es 2-580 van a rigedben...marha jo h letoltotted a 16.xx.xx drivert es a legujabbat!!
1:DDU!!! tuntesd el a drivereket,mindet!
2:katt a 16.XX.XX driverre es inditsd el.de csak addig hagyd mig kicsomagolja a fajlokat.mikor elkezdodne a telepites,csak siman X-eld ki!!ne telepitsd,csak kicsomagol!!
3:ugyanezt csinald meg a legujjabb driverrel!!katt az exe.-re es hagyd h csomagolja ki,de ne inditsd el a telepitest!!!telepitest ki X-eled!!!!!
4:menny bele a C/AMD/ Non-WHQL-Win10-64Bit-Radeon-Software-Crimson-16.11.5-Nov25 (nekem ez van)/Packages/Drivers/Display/WT6A_INF/B309089 mappaba!!!!itt egytolegyig jelolj be mindent( CTRL+A)es masolas
5:ugyanigy menny bele a17.XX.xx mappaba/packages/drivers/display/WT6A/B314967 es illeszd be!!mindent felulirsz!!!!!!
ez kesz!
utanna eszkozkezelo/videokartyak/jobb klikk/illesztoprogram frissitese/illesztoprogram keresese a szamitogepen/tallozas es menny bele a 17.xx.xx driver utolso mappajara/ B314967,telepitsd manualisan.
igy kombinalt drivered lessz!!felismeri a 470-480 kartyat es az 570-580 kartyakat is!!
es ha igysem akkor meg patcheld a drivert.belinkelem neked,par kilobyte..csak rakattintasz az alkalmazasra es sajat magatol patcheli..ez kb 3masodperc.becsukod es indithatod a minert...
hosszunak tunik viszont alig 3perc az egesz dolog!!csak masolnod kell az oreg driver fajlait az uj driver mappajaba es felulirni mindent
https://mega.nz/#!YvxGCaJa!XP9zk7Th545Pta8T_a_VqMFpc5pXe8KNfPMl0m_sGTA
ez a patch...remellem segitettem valamit....


Nagyon szépen köszönöm a segítséget!


Ezt is kipróbáltam volna mint az eddigi 999 lehetőséget, amiből, higyjétek el, nagyon sokat tanultam, de kibújt a szög a zsákból :D
A két drivert ddu használata közölte meg, természetesen nem pakolom egymásra, azt a második kártyámnál már elkövettem :D
Eddig pedig szépen dolgozott együtt ez a két -két különbőző modell, tehát, iylesmi mondjuk nem jöhetett a pakliba, 1,5-2 hónapot mentek hiba nélkül léz a kézben.


Emlékeztek arra a részre, amikor tök nyugodtan írtam a tápellátásról... 2 750 80+ gold-os táp tuti elég.... Ja, elég is névleges 1500 W, ha rendesen kötöd őket be...
Az első hibáig 2-4 óra telt el, majd egyre sűrűsödtek az újraindulások, ez lehetett volna egy figyelmeztető jel. Sajnos az egyik 750-est túlterheltem!


Szerintetek meiket???
Hát amire az alaplap volt kötve. Jóvan fiam,ülj le, egyes!
750 W-ra tettem egy alaplapot, két oldalról molexel megtáplálva, ahogy illik, egy hdd-t meg 2 480 4 gb plusz egy rx 580 8 gb, a másik egy 650-es tápvolt, az meg fuldokolt a 3 kártya alatt.


A táp egyik kábelkorbácsa, ami csak az alaplara kötött 3 VGA-k riseres sata táplálása volt, elfsütölt, nem tudom pontosan mikor, de még mielőtt betettem volna az 5. kártyát, akkor még nem volt ilyen.


A következőt eszeltem ki, alaplap, hdd+2 480 4 gb lesz egy 650-es tápon és a 750-esen pedig 1 db rx 480 8gb és 2 db rx 580 8gb.
Szerintetek így már menni fog?


Mindjárt feltöltöm a képet a leégett madzagról :D

CryptoP

Idézetet írta: Roller Dátum július 04, 2017, 06:41:58 DÉLUTÁN
Idézetet írta: dioo89 Dátum július 03, 2017, 11:17:46 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Roller Dátum július 03, 2017, 08:33:50 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Roller Dátum július 03, 2017, 04:23:47 DÉLUTÁN
Idézetet írta: CryptoP Dátum július 03, 2017, 12:38:20 DÉLUTÁN
Csak annyi, hogy indítsd el a HWinfo-t, és nézd meg egy 10 perc múlva, hogy mennyi a memory errorok száma. :)


A HWinfó szerint minden fasza, egyik gpu-nál sem volt memory error. mostmár egyáltalán nem értem mi történik. Ha átpakolom egy másik rigbe, gond nélkül megy, ebben valamit nem szeret, csak egyszerűen nem tudok rájönni, hogy mi a baj


A mai nap a driver piszkálással telt. Végső elkeseredésemben még a windows-t is újra telepítettem :D
A játék a következő volt, a frissen telepített windowa 10-re feltelepítettem a crimson 16.12.2-őt. Csak a 3 db 480-ast ismerte fel, a két 580-as nem dolgozott, ahogy elindítottam a bányaprogit. Két óra tesztüzem után, már majdnem azt gondoltam, hogy a probléma megszűnt, de ahogy ezt kigondoltam, már restartolt is a rendszer. Lelülök és mit látok, a 2 db 580-as bányászik és a 3 480-ast nem ismeri fel :D

Következő lépésként arra gondoltam, hogy ddu-val leszedem ezt a drivert és felrakom a 17.5.1-est, az már elvileg 580-at kezeli és hátha nem kresselbe be később.
szevasz.latom problemaid vannak...a kombinalt drivert mondtak mar??latom 3-470 es 2-580 van a rigedben...marha jo h letoltotted a 16.xx.xx drivert es a legujabbat!!
1:DDU!!! tuntesd el a drivereket,mindet!
2:katt a 16.XX.XX driverre es inditsd el.de csak addig hagyd mig kicsomagolja a fajlokat.mikor elkezdodne a telepites,csak siman X-eld ki!!ne telepitsd,csak kicsomagol!!
3:ugyanezt csinald meg a legujjabb driverrel!!katt az exe.-re es hagyd h csomagolja ki,de ne inditsd el a telepitest!!!telepitest ki X-eled!!!!!
4:menny bele a C/AMD/ Non-WHQL-Win10-64Bit-Radeon-Software-Crimson-16.11.5-Nov25 (nekem ez van)/Packages/Drivers/Display/WT6A_INF/B309089 mappaba!!!!itt egytolegyig jelolj be mindent( CTRL+A)es masolas
5:ugyanigy menny bele a17.XX.xx mappaba/packages/drivers/display/WT6A/B314967 es illeszd be!!mindent felulirsz!!!!!!
ez kesz!
utanna eszkozkezelo/videokartyak/jobb klikk/illesztoprogram frissitese/illesztoprogram keresese a szamitogepen/tallozas es menny bele a 17.xx.xx driver utolso mappajara/ B314967,telepitsd manualisan.
igy kombinalt drivered lessz!!felismeri a 470-480 kartyat es az 570-580 kartyakat is!!
es ha igysem akkor meg patcheld a drivert.belinkelem neked,par kilobyte..csak rakattintasz az alkalmazasra es sajat magatol patcheli..ez kb 3masodperc.becsukod es indithatod a minert...
hosszunak tunik viszont alig 3perc az egesz dolog!!csak masolnod kell az oreg driver fajlait az uj driver mappajaba es felulirni mindent
https://mega.nz/#!YvxGCaJa!XP9zk7Th545Pta8T_a_VqMFpc5pXe8KNfPMl0m_sGTA
ez a patch...remellem segitettem valamit....


Nagyon szépen köszönöm a segítséget!


Ezt is kipróbáltam volna mint az eddigi 999 lehetőséget, amiből, higyjétek el, nagyon sokat tanultam, de kibújt a szög a zsákból :D
A két drivert ddu használata közölte meg, természetesen nem pakolom egymásra, azt a második kártyámnál már elkövettem :D
Eddig pedig szépen dolgozott együtt ez a két -két különbőző modell, tehát, iylesmi mondjuk nem jöhetett a pakliba, 1,5-2 hónapot mentek hiba nélkül léz a kézben.


Emlékeztek arra a részre, amikor tök nyugodtan írtam a tápellátásról... 2 750 80+ gold-os táp tuti elég.... Ja, elég is névleges 1500 W, ha rendesen kötöd őket be...
Az első hibáig 2-4 óra telt el, majd egyre sűrűsödtek az újraindulások, ez lehetett volna egy figyelmeztető jel. Sajnos az egyik 750-est túlterheltem!


Szerintetek meiket???
Hát amire az alaplap volt kötve. Jóvan fiam,ülj le, egyes!
750 W-ra tettem egy alaplapot, két oldalról molexel megtáplálva, ahogy illik, egy hdd-t meg 2 480 4 gb plusz egy rx 580 8 gb, a másik egy 650-es tápvolt, az meg fuldokolt a 3 kártya alatt.


A táp egyik kábelkorbácsa, ami csak az alaplara kötött 3 VGA-k riseres sata táplálása volt, elfsütölt, nem tudom pontosan mikor, de még mielőtt betettem volna az 5. kártyát, akkor még nem volt ilyen.


A következőt eszeltem ki, alaplap, hdd+2 480 4 gb lesz egy 650-es tápon és a 750-esen pedig 1 db rx 480 8gb és 2 db rx 580 8gb.
Szerintetek így már menni fog?


Mindjárt feltöltöm a képet a leégett madzagról :D

Erre ki gondolt volna?! A lényeg, hogy sikerült megoldanod.

Ezért kell Corsair-t venni, legalábbis én mindenkinek azt ajánlom, illetve a saját gépeimen is ezt használom, a "Link" levű programja figyelmeztet, ha szorul a hurok.  ::)
CryptoP - Egy bányász csatorna (YouTube Chanel) /Kripto bányászat az elejétől a végéig/

raffiakötö





[/size][/size]sziasztok! ti tapasztaltatok olyan hogy a claymore eth minerben (9.6) a hash rate 1-2 mhs-t esett ugyanazon beállítások mellett

Antidope

Rx 470 hez milyen beállításokat használjak afterburnerben, hogy a 21 megahesst fentebb húzzam?

CryptoP

Idézetet írta: Antidope Dátum július 06, 2017, 07:44:22 DÉLUTÁN
Rx 470 hez milyen beállításokat használjak afterburnerben, hogy a 21 megahesst fentebb húzzam?

Szia!

https://www.kriptopenz.info/forum/index.php?board=4.30

Az első hozzászólásban találsz egy táblázatot, nézz bele, ott találni fogsz adatokat! :)
CryptoP - Egy bányász csatorna (YouTube Chanel) /Kripto bányászat az elejétől a végéig/

Antidope

Idézetet írta: CryptoP Dátum július 06, 2017, 10:01:53 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Antidope Dátum július 06, 2017, 07:44:22 DÉLUTÁN
Rx 470 hez milyen beállításokat használjak afterburnerben, hogy a 21 megahesst fentebb húzzam?

Szia!

https://www.kriptopenz.info/forum/index.php?board=4.30

Az első hozzászólásban találsz egy táblázatot, nézz bele, ott találni fogsz adatokat! :)
Megvan, köszi!

Profjohnnie

Nanopool hogyan tudom átállítani, hogy mekkora összeg után utalja a walletbe az ETC-t?
Mer most alapból 1 etc, ezt szeretném feljebb tolni...


bioneyez

Sziasztok!
Érdekelne tapasztaltabbak véleménye ,hogy ha most építenétek az első mining rigeteket akkor milyen GPU-t vennétek, és mit bányásznátok vele?
Esetleg megvárnátok a Vega eredményeit, vagy akár a Voltáét?

Köszi a segítséget!

Székely Vegán

Idézetet írta: AGS2014 Dátum július 07, 2017, 08:01:18 DÉLELŐTT
A másik amit szeretnék kérdezni. Kipróbáltam a dual miningot ETH-PASC-al, el is indult, viszont az történt hogy lenyomta az eth hash-t 10mhs-re kártyánként és a pasch pedig 180 körül volt. na mondom kell a francnak pascal ha több mint 10 mhs-t elvisz kártyánként eth-ról, így maradt csak eth bányászás egyelőre, de ha kaphatnék beállítási ötleteket ezen a téren azt is nagyon szépen megköszönöm


Kell játszani a -dcri kapcsolóval+ és - gomb nyomásával bányászás közben amig megkapod azt a pontot hogy csak minimális ETH-t vesztel, nálam a 10-es étyék jön be.

EthDcrMiner64.exe -epool us1.ethermine.org:4444 -ewal 0xD225d7658b71247Ba7a7ec676CeBEb2Ed19cC591.1D390 -epsw x -dpool stratum+tcp://pasc-us-east1.nanopool.org:15555 -dwal 86646-64.a13c4d46c46f6d93.1D390 -dpsw x -dcoin pasc -dcri 10 -allpools 1 -allcoins 1 -wd 1 -r 1
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

Székely Vegán

Idézetet írta: bioneyez Dátum július 07, 2017, 11:50:52 DÉLELŐTT
Sziasztok!
Érdekelne tapasztaltabbak véleménye ,hogy ha most építenétek az első mining rigeteket akkor milyen GPU-t vennétek, és mit bányásznátok vele?
Esetleg megvárnátok a Vega eredményeit, vagy akár a Voltáét?

Köszi a segítséget!


Amilyent lehet kapni jó árban.
Mikor a Vega kijön majd veszünk abból is, ha jól hessel. Ugyanigy a Voltával.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

willow

Egy kis segitség kellene.  Bányászik valaki gigabyte z 270-es lappal? Vagy valami hasonló 270-es lappal, és nvidia kártyákkal? Segithetne a bios beállitásában vagy bármi másban, mert a riserre rakott nvidia kártyát nem látja a windows. Bármit csinálok nem tudom működésre birni. Alaplapban megy. Valaki segithetne, akinek megy az ilyen tipusu rig. Köszönöm.