Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 7 Vendégek van a témában

berci01

Majd az okosabbak megmondjak, h lehet-e flashelni. En meg ott tartok, h nem. Viszont ezek a beallitasok segitenek: https://youtu.be/kM9yERJDYPE. 26 fole ment vele az en kartyam.

[Fquote author=matt link=topic=15.msg23888#msg23888 date=1496330075]
Sziasztok!

Tegnap kezdtem el próbálkozni a bányászattal, és szeretnék segítséget kérni.
Van egy Asus RX470 8GB OC kártyám, ami MICRON-os. Jelenleg 24MH/s az ETH, afterburner használatával (mag: 1050, mem: 1750).
Ha jól tudom már egy ideje a MICRON-os karikat is lehet flashelni, csak nem tudom, hogy.
Légyszi segítsetek.

Köszi
[/quote]

matt

Köszi!
Ki fogom próbálni.

Idézetet írta: berci01 Dátum június 01, 2017, 05:19:20 DÉLUTÁN
Majd az okosabbak megmondjak, h lehet-e flashelni. En meg ott tartok, h nem. Viszont ezek a beallitasok segitenek: https://youtu.be/kM9yERJDYPE. 26 fole ment vele az en kartyam.

Idézetet írta: matt Dátum június 01, 2017, 05:14:35 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Tegnap kezdtem el próbálkozni a bányászattal, és szeretnék segítséget kérni.
Van egy Asus RX470 8GB OC kártyám, ami MICRON-os. Jelenleg 24MH/s az ETH, afterburner használatával (mag: 1050, mem: 1750).
Ha jól tudom már egy ideje a MICRON-os karikat is lehet flashelni, csak nem tudom, hogy.
Légyszi segítsetek.

Köszi

dioo89

Hali.segitseget szeretnek kerni...szeretnem ha netan kikapcsol,lefagy,vagy ujraindul a gep,esetleg a claymore,szeretnem ha automatikusan ujra indulna a banyaszat.dolgozom,nem vagyok otthon egesz nap..joljonne iyesmi.valaki letudna irni lepesrol lepesre? Koszonom.

sankoran

-wd    watchdog option. Default value is "-wd 1", it enables watchdog, miner will be closed (or restarted, see "-r" option) if any thread is not responding for 1 minute or OpenCL call failed.
   Specify "-wd 0" to disable watchdog.

-r   Restart miner mode. "-r 0" (default) - restart miner if something wrong with GPU. "-r -1" - disable automatic restarting. -r >20 - restart miner if something
   wrong with GPU or by timer. For example, "-r 60" - restart miner every hour or when some GPU failed.
   "-r 1" closes miner and execute "reboot.bat" file ("reboot.bash" or "reboot.sh" for Linux version) in the miner directory (if exists) if some GPU failed.
   So you can create "reboot.bat" file and perform some actions, for example, reboot system if you put this line there: "shutdown /r /t 5 /f".

config.txt-ben tudod beírni ezeket.

indítópultba rakod a indítási batch fájlt vagy feladatütemezőben, hogy gépindításnál induljon a miner.

Bios-ba is be lehet állítani, hogy ha kikapcsol a gép, akkor kapcsoljon be újra, kézikönyvben nézd meg.

Simi

Sziasztok!

Alaplapon riserek PCI-e slotján 50 °C-t mérek, de van egy HD 7850 közvetlen a lapba dugva, ott 62 °C -t.
Aida is 59 °C -t ír a lapra. Mennyire tűrhető ez?
Előre is köszi a segítséget.


Turcy086

Idézetet írta: dioo89 Dátum június 01, 2017, 06:36:09 DÉLUTÁN
Hali.segitseget szeretnek kerni...szeretnem ha netan kikapcsol,lefagy,vagy ujraindul a gep,esetleg a claymore,szeretnem ha automatikusan ujra indulna a banyaszat.dolgozom,nem vagyok otthon egesz nap..joljonne iyesmi.valaki letudna irni lepesrol lepesre? Koszonom.

Szia
Ez így tág kérés. Mond mire bányászol, milyen progival stb. Én Claymore Dual-t ajánlom, ott az indítási paraméterekkel tudod finomhangolni a rendszer hatékonyságát.
Progit és a lehetséges kapcsolókat itt találod:
https://bitcointalk.org/index.php?topic=1433925.0

matt

Megcsináltam a képen látható beállításokat, és még mielőtt elindítottam volna a claymor-t, kifagytam fehér képernyővel, és akárhányszor újraindult, mindig ez történt.
Végül kiszedtem a karit, letisztítottam a drivereket, karit be, 16.9.2 fel, és működik.
De most nem merek hozzányúlni :D

Bármi javaslat esetleg?

Idézetet írta: berci01 Dátum június 01, 2017, 05:19:20 DÉLUTÁN
Majd az okosabbak megmondjak, h lehet-e flashelni. En meg ott tartok, h nem. Viszont ezek a beallitasok segitenek: https://youtu.be/kM9yERJDYPE. 26 fole ment vele az en kartyam.

Idézetet írta: matt Dátum június 01, 2017, 05:14:35 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Tegnap kezdtem el próbálkozni a bányászattal, és szeretnék segítséget kérni.
Van egy Asus RX470 8GB OC kártyám, ami MICRON-os. Jelenleg 24MH/s az ETH, afterburner használatával (mag: 1050, mem: 1750).
Ha jól tudom már egy ideje a MICRON-os karikat is lehet flashelni, csak nem tudom, hogy.
Légyszi segítsetek.

Köszi

sankoran

Minden VGA más, ahogy pl. procit sem minden darabot lehet úgy húzni, mint a többit.

Próbálkozz a beállításokkal, kevesebbel, többel, míg stabil nem lesz.

dioo89

Idézetet írta: sankoran Dátum június 01, 2017, 07:01:56 DÉLUTÁN
-wd    watchdog option. Default value is "-wd 1", it enables watchdog, miner will be closed (or restarted, see "-r" option) if any thread is not responding for 1 minute or OpenCL call failed.
   Specify "-wd 0" to disable watchdog.

-r   Restart miner mode. "-r 0" (default) - restart miner if something wrong with GPU. "-r -1" - disable automatic restarting. -r >20 - restart miner if something
   wrong with GPU or by timer. For example, "-r 60" - restart miner every hour or when some GPU failed.
   "-r 1" closes miner and execute "reboot.bat" file ("reboot.bash" or "reboot.sh" for Linux version) in the miner directory (if exists) if some GPU failed.
   So you can create "reboot.bat" file and perform some actions, for example, reboot system if you put this line there: "shutdown /r /t 5 /f".

config.txt-ben tudod beírni ezeket.

indítópultba rakod a indítási batch fájlt vagy feladatütemezőben, hogy gépindításnál induljon a miner.

Bios-ba is be lehet állítani, hogy ha kikapcsol a gép, akkor kapcsoljon be újra, kézikönyvben nézd meg.
szoval akkor eloszor is csinalok egy reboot.bat fajlt amibe beleirom ezt : shutdown /r /t 5 /f
Utanna a configba beirom ezeket: -wd 1 -r 0 ....ennyi lenne?


help_PLS

Sziasztok,

Most kezdem építeni az első gépem, azzal már nagyjából tisztában vagyok, hogy milyen VGAt érdemes venni, viszont alaplappal kapcsolatban bajban vagyok. 4 kártyás gépet szeretnék csinálni és ahhoz keresek alaplapot.

ASUS P8H61M-LX ez jó lehet? Esetleg tudnátok ajnálani vagy mi alapján tudom eldönteni, hogy tudja e kezelni amjd a 4 kártyát? Láttam Vegán használt gépes technológiáját és én is hasnolóban gondolkozom, csak nem tudom, hogy találhatnék megfelelő gépet.

marshall

SZiasztok,x16-ba milyen Risert használtok? én rendeltem egyet,de nem ad be semmit,semmi képet semmi,kártya megy elindul de kép nincs!Esetleg tanácsot tudtok adni milyen risert rendeljek oda?

sankoran

Idézetet írta: help_PLS Dátum június 01, 2017, 11:22:01 DÉLUTÁN
Sziasztok,

Most kezdem építeni az első gépem, azzal már nagyjából tisztában vagyok, hogy milyen VGAt érdemes venni, viszont alaplappal kapcsolatban bajban vagyok. 4 kártyás gépet szeretnék csinálni és ahhoz keresek alaplapot.

ASUS P8H61M-LX ez jó lehet? Esetleg tudnátok ajnálani vagy mi alapján tudom eldönteni, hogy tudja e kezelni amjd a 4 kártyát? Láttam Vegán használt gépes technológiáját és én is hasnolóban gondolkozom, csak nem tudom, hogy találhatnék megfelelő gépet.

Ha van rajta min. 4 PCIexpress-es csatlakozó akkor tudja, a pcie sávokat érdemes még figyelni, de 4 kártyánál nem lesz gond vele.


Idézetet írta: marshall Dátum június 01, 2017, 11:27:28 DÉLUTÁN
SZiasztok,x16-ba milyen Risert használtok? én rendeltem egyet,de nem ad be semmit,semmi képet semmi,kártya megy elindul de kép nincs!Esetleg tanácsot tudtok adni milyen risert rendeljek oda?

Riser nélkül megy? Biosban beállítottad, hogy pci-e az elsődleges, és integrált le van tiltva? Megfelelő videókimenetre megy a jel? Tápcsatlakozót dugtál a riser-re?

fpeter

Idézetet írta: marshall Dátum június 01, 2017, 11:27:28 DÉLUTÁN
SZiasztok,x16-ba milyen Risert használtok? én rendeltem egyet,de nem ad be semmit,semmi képet semmi,kártya megy elindul de kép nincs!Esetleg tanácsot tudtok adni milyen risert rendeljek oda?

Milyen riser? Egyáltalán külső tápos?
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

LGx

#2134
Sziasztok! Újonc vagyok a témában a következő kérdéseimmel fordulnél hozzátok:

1. Szeretnék ETH-t vásárolni, melyik "bankot, brókert, walletet ajánlanátok?" Coinbase-t néztem személy szerint. Mi a véleményetek, tapasztalatotok? Első körben csak vásárlás és kivárás lenne :) (befektetés).
2. Kérdésem, a bányászattal kapcsolatos. Van olyan wallet amiből ki is tudok utalni egyből? Tehát a tranzakciókat lebonyolítja és tárolja is valamelyik szolgáltató? Coinbase ahogy néztem nem ilyen ha jól értelmeztem. Esetleg melyik az a pool amiben érdemes tárolni a bányászott eth-t, etherium classicot? Zcasht?
3. Az első bányásznak 6db rx480at gondoltam. Valakinek van ilyenje, tapasztalata?
Mennyi idő alatt térült meg?
Melyik platformon érdemes bányászni?

Válaszotokat előre is köszönöm

marshall

Idézetet írta: sankoran Dátum június 01, 2017, 11:37:20 DÉLUTÁN
Idézetet írta: help_PLS Dátum június 01, 2017, 11:22:01 DÉLUTÁN
Sziasztok,

Most kezdem építeni az első gépem, azzal már nagyjából tisztában vagyok, hogy milyen VGAt érdemes venni, viszont alaplappal kapcsolatban bajban vagyok. 4 kártyás gépet szeretnék csinálni és ahhoz keresek alaplapot.

ASUS P8H61M-LX ez jó lehet? Esetleg tudnátok ajnálani vagy mi alapján tudom eldönteni, hogy tudja e kezelni amjd a 4 kártyát? Láttam Vegán használt gépes technológiáját és én is hasnolóban gondolkozom, csak nem tudom, hogy találhatnék megfelelő gépet.

Ha van rajta min. 4 PCIexpress-es csatlakozó akkor tudja, a pcie sávokat érdemes még figyelni, de 4 kártyánál nem lesz gond vele.


Idézetet írta: marshall Dátum június 01, 2017, 11:27:28 DÉLUTÁN
SZiasztok,x16-ba milyen Risert használtok? én rendeltem egyet,de nem ad be semmit,semmi képet semmi,kártya megy elindul de kép nincs!Esetleg tanácsot tudtok adni milyen risert rendeljek oda?

Riser nélkül megy? Biosban beállítottad, hogy pci-e az elsődleges, és integrált le van tiltva? Megfelelő videókimenetre megy a jel? Tápcsatlakozót dugtál a riser-re?

Táp nélküli riser,de nem ad ki képet mintha nem bírná a terhelést!De úgyis várom a btc r2.0-t mert most egy x16-os és 4pce 1x-es van rajta és az alaplap csak 3kártyát bír 1et pci x16-ba és 2-t x1-be!

marshall

Idézetet írta: fpeter Dátum június 02, 2017, 12:20:49 DÉLELŐTT
Idézetet írta: marshall Dátum június 01, 2017, 11:27:28 DÉLUTÁN
SZiasztok,x16-ba milyen Risert használtok? én rendeltem egyet,de nem ad be semmit,semmi képet semmi,kártya megy elindul de kép nincs!Esetleg tanácsot tudtok adni milyen risert rendeljek oda?

Milyen riser? Egyáltalán külső tápos?


Nem tápos,sima riser!Lehet tápos kéne?

sankoran

75Wattig a pci-express csati  tolja neki a kakaót, ha csak nincs sok kártya az alaplapban. Ha a felett megy a kártya, vagy mint írtam, több kártya is van, akkor oda tápcsatis riser kellene.

marshall

#2138
Az a baj hogy ha csak a 3pci x1-be rakok kártyát már akkor sem ad képet.. nemtudom mi lehet a gond

ASUS H81M-PLUS alaplap amúgy!



Illetve nemtudom mennyire ajánlatos ez a fajta bekötés!Nem nagyon vagyok híve a szalag riser-nek de az ilyen bekötés(lásd képen) mennyire biztonságos?

http://imgur.com/a/onlXR

Megamax

Ha kifarmoltam egy bizonyos mennyiségu ETH-t akkor azt hogyan váltom át valós pénzre? Van valami turtorial ahol ezt lépésrol lépésre meg tudom nézni?